Autokool-kuidas mul läheb?

Oi kui kaua ma julgust kogusin, et end autokooli nimekirja lisada. Ma olen lihtsalt kohutavalt põdeja tüüp, aga ma ei taha lõpmatuseni ka teistest sõltuda, et sõidan bussiga või sõidab ema, mõni tuttav. Juhiload ja üldse auto omamine on no niiii mugav. Eriti siis, kui sul on lapsed ja lasteaed pole ka jalutuskäigu kaugusel. Samamoodi on tulevikus suurem valik töökohti, sest siin on nendega väga kehva.

Mida ma siis õieti põdesin ja põen?


Käikude vahetamine, kõige n-ö korraga tegemine, et samal ajal kui käiku vahetan, pean jälgima teed ja auto teel hoidma. Suur hirm on ka jalakäijad, sest õppesõidu ajal olen kogenud, kui ettearvamatud jalakäijad olla võivad. Koolis on mul õpetaja kõrval ja saab vajadusel minu eest reageerida, aga näiteks emaga sõites on vastutus täielikult minul.  Ok, tagajärjed on ema vastutada, aga õnnetuse jms ära hoidmine ikkagi minul. Pinget lisab ka see, kui ei saa kohalt piisavalt kiiresti minema. Õnneks on autokool Alopexi õpetaja sellessuhtes hea, et annab konkreetsed juhised, et mitte ette jääda. Kasvõi selline lihtne nipp, et foori taga olles vaatad jalakäija tule järgi, millal valmis olla. Üks kohutavalt vastik vahejuhtum oli ka, kui sõitsin esimest korda kooli väliselt koos emaga.  Õppesõidu ajal peavad olema nii ees kui taga märgid, et teised liiklejad teaksid, et tegemist on õppesõiduga. Hoolimata nendest märkidest oli minu taga seisev autojuht piisavalt kärsitu, et signaali lasta ja mulle veel rohkem pinget lisada. See oli siis üks nendest kordadest, kus ei saanud piisavalt kiiresti kohalt minema.

Ma olen see, kes enne autokooli oli ilma igasuguse kogemuseta. Esimene sõit toimus tühjal platsil, esmalt auto tundma õppimine, tunnetamine. Esimesel tunnil oli saavutus seegi, et autot välja ei suretanud ja kuskile kraavi ka ei sõitnud. Teisel tunnil sain juba lühemat teelõiku läbida ja tundsin end üllatavalt kindlalt. Juba algusest peale sisendasin endale, et oleksin võimalikult rahulik ja on õnnestunud. Kuigi jah, enne sõitu on kerge närv sees, rooli taha istudes kaob see närv nagu võluväel. V.a enne ülekäiguradasid. 😀
Autokooli alustasin novembrikuus, praegu on sõidetud 10, ettenähtud 23.tunnist. Ja tehtud 1.mooduli kontrolltöö, teine ootab tegemist, aga kuna me siin järjest haiged oleme olnud ja siis oli õpetajal puhkus, on kõik toppama jäänud. Sel kuul loodan jätkata, pooleli pole kohe kindlasti plaanis jätta. Ikkagi eesmärk see aasta load kätte saada.

Ootan teie autokooli kogemusi!

Advertisements

4 thoughts on “Autokool-kuidas mul läheb?

 1. mina läksin autokooli eelmise aasta augustis, tegin e-õppega. esimene sõidutund oli augusti lõpus, autokoolitunnistuse sain kätte 31. oktoobril, seega sain u kahe kuuga hakkama. kuigi ma istusin ka pmts esimest korda autorooli ja üldse ei uskunud, et ma kunagi suudan kõike vajalikku korraga teha, siis sain ikkagi ainult kohustuslike tundidega hakkama. aitas ilmselt see, et sõitsin palju isa ja elukaaslasega. arki teooria tegin u poolteist nädalat pärast autokooli lõppu, arki eksam oli enne jõule, nibin-nabin sain läbi ja füüsilise juhiloa sain kätte 2. jaanuaril. ise siiamaani mõnikord ei suuda uskuda, et autoga sõidan ja kuidagi nii ruttu tehtud sain asja. muidugi ma ei pea ennast veel mingiks autojuhiks, üksinda olen sõitnud alla 10 korra 😀 aga elan tartus ka, siin autoga linnasiseselt ei sõida nkn. igatahes jõudu ja usku endasse + pinget ei tasu peale panna, et pean saama kõik kiiresti tehtud ja esimese korraga.

  Meeldib

  1. Suur enamus teevadki kuskil kahe kuuga autokooli läbi ja mu enda ettekujutus oli sama, enne kui autokooli läksin. Aga reaalsus on see, et laste kõrvalt ei leia aega siis, kui ise tahan ja on palju planeerimist. Näiteks mul vend sõidab 2tundi järjest. Mina saan healjuhul 1x nädalas 1-tunni sõita. Teooria osas on hea muidugi see, et teen kodus nii palju kui tahan.
   Sina oled väga tubli. 🙂 Kujutan ette, et ise ka alguses suurde liiklusesse ei sukelduks.

   Meeldib

 2. Ma läksin eelmise aasta mais autokooli. Valisin Autosõit oü omale, eelnevalt uurisin millist kiidetakse. Esimene sõit oli läbi linna maanteele, oumaikaad mul oli nii suur hirm. Elu esimene kord kui olin roolis. Mu õpetaja ütles kohe ära ei hakka mingit platsi asja tegema kohe ikka liiklusesse. Autokooli sain veebruaris tehtud, võtsin lisa sõite sest ma paar kuud ei käinud autokoolis (laste kõrvalt oli keeruline haiguste ajal ja lisaks kaks oppi ka). Ja mul vedas et tegin arki teooria esimese korraga ära, sõidueksami tegin teise korraga. Ühesõnaga mul on sellest nädalast load taskus. Oi kui hea tunne see on. Sa oled tubli ja saad hakkama.

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s