Vahekokkuvõte ja eesmärgid märtsikuuks

Mõnda aega on nüüd möödas viimasest kaaluteemalisest postitusest. See siin on oodanud avaldamist veebruari algusest saati, aga siis jäime perekondlikult haigeks ja olgugi, et kaal langes tänu haigusele, tuli see sama targalt tagasi.

Olen ikka veel Orgu kava kasutaja, aga ei jälgi seda peaaegu üldse. Põhimõtteliselt kasutan seda vahelduse vajadusest. Ütlesin ju küll, et kava jälgimises ei ole midagi ületamatut. Ega ei olegi, aga tunnen, et toidud on kuidagi liiga peened ja suurt rolli mängib maitsestamine. Kuna ma ei ole toidugurmaan ja peale pipra ja soola maitseaineid eriti omaks ei võta, siis jah.Olen inimene, kellele söögitegemine just meeltmööda ei ole. Ma tõesti kadestan neid, kes võimalusel oleks 24/7 köögitoimkonnas, nende jaoks on kava ja selles olevate toitude valmistamine ning taldrikule sättimine kindlastii lust ja lillepidu. Minu sotsiaalmeedias väga toidupilte ei leia, mul pole silma megailusa taldriku kujundamise jaoks.

Ma olen tähele pannud, et seda nurinat Orgu kava suunas on päris palju. Eks ma siis nüüd saan aru. Võib-olla olete minuga ühest puust, et ei meeldi väga süüa teha ja näpuga järge ajada? Toitumiskavade teemal kirjutas ka Getter oma blogis ja pean temaga nõustuma. Samas on palju neid, kelle jaoks kava teeb elu tõesti meeletult palju lihtsamaks ja kaal kava jälgimise tulemusena langeb kolinal. Järjepidevust on igaljuhul vaja. Näiteks minu lemmikud tema kavast on hommikuks juurviljaomlett, klubivõileib, riisihelbepuder peekonisalatiga. Lõunaks kõige meelepärasem on singi-seene pasta, tatar kanaga. Ilmselt jäävad need minu toidulauale ka siis, kui kava kasutusaeg läbi saab.

Sellegipoolest ei mata ma veel toitumiskavasid maha ja otsustasin proovida midagi muud. Pikalt olen silma peal hoidnud Liisil, tema tegeleb fitnessiga, instagramist leiab ta fitliisi nime alt. Koostab toitumis-ja treeningkavasid ja kuna nägin, milliseid toite tema kavas süüa saab, oli kiusatus proovida. Ei taha eluks ajaks paksuks jääda, midagi peab ju minusugusele laisale inimesele ka sobima. Jaa, kõik on tahtejõus ja harjumuste muutmises kinni. Ma ei ole veel piisavalt kaua kava jälginud, et mingit vettpidavat arvamust anda, aga kindlasti õige pea teen seda. Praegu olen vaimustuses ja ainus, mis tuleb mul tõesti omaks võtta, on toidu kaalumine ja eraldi tegemine.

Viimati detsembris, kui blogisse kirjutasin, kaalusin 76,6kg, tänasega näitab kaal 75.0kg. Jaanuaris ma eriti tubli polnud ja toitumisel näpuga järge ei ajanud, meeletust liikumisest rääkimata. Lapsed olid ka pikka aega haiged ja ise olen end viimasel ajal emotsionaalselt väga kehvasti tundnud. Veebruarikuust ma parem ei hakka rääkimagi.

Märtsikuuks sean eesmärgi kaaluda kuu lõpuks 72kg.

Advertisements

4 thoughts on “Vahekokkuvõte ja eesmärgid märtsikuuks

 1. Mitte toidugurmaanile soovitaks ma KR fitness kava. Toidud on vägagi kodused ja lihtsasti valmistatavad. 😊
  Kaua aega ei võta, seega saab kiirelt oma toidukorra valmis ja ei pea kaua majandama.
  Mul omal ka kaks last ja nende kõrvalt selle kava tegemine ei ole just kõige keerulisem.
  Aga samas, kui kava otseselt jälgida pole aega, siis esialgu jäta menüüst välja lihtsalt nisujahu ja valge suhkur.. Toorainete sees jälgi seda samuti 🙂
  See aitab kindlasti väga palju kaasa. 🙂

  Edu Sulle igatahes 🙂

  Meeldib

 2. Hästi huvitav on see, et tore on ju endale ja kõigile tunnistada, et sa oled laisk ja siis süüdistada toidukavasid mida saad ja neid maha teha. Ükski toidukava ei hakkagi sulle kunagi abiks olema kui sa oled ISE LAISK

  Meeldib

  1. Ma enda arvates ei tee toitumiskavasid maha.Nendes sisalduvad toidud, valmistusviisid on lihtsalt totaalselt erinevad.
   Ja noh, toitumiskavasid ei saada vaid ostetakse. 🙂
   Aga loomulikult nõustun, et seni, kuni ma ise olen laisk, ei aita miski, kuid ma olengi ju otsingul, mis just mulle laiskvorstile kõige rohkem sobib.

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s