Esimest korda toitumiskava abil kaalust alla

23.november võtsin ma ennast JÄLLE KÄTTE. Tellisin musta reede megapakkumise ajal Erik Orgu poole aasta toitumiskava.

Olen seda tänaseni nii ja naa jälginud. Olen teinud veidi omaloomingut, samas jälginud põhitõdesid, mille põhjal Orgu toitumiskava koostatud on. Tasakaal- rasvad, valgud, süsivesikud. See on ka põhjus, miks just Orgu kava tellisin. See on minu jaoks kõige lihtsamini arusaadav, ja kui midagi ikka toitudest teada, siis saab ka ilma kavata, oma peaga mõeldes tervislikke toite valmistada. Ma olin siiani üpris skeptiline toitumiskavade osas, ei uskunud, et võiksin suuta kava jälgida. Kui midagi väga tahta, saab hakkama. Ka poes käies on nii palju lihtsam. Kindel poenimekiri ja ei mingit mõtlemist ja üleliigse rämpsu ostmist. Mõne jaoks tundub see kõik muidugi kallis, mulle ilmselt seepärast mitte, et olen enamus ajast ainult lastega kodus. Ja palju nemad ikka söövad eksole.

Ma mäletan, et kui üldse esimest korda oma kaalule mõtlema hakkasin ja kaalulangetusteekonna ette võtsin, olid esimesed katsed ikka kehvad ja läksid luhta. Läheb aega, et harjuda. Nii on ka praegu, motivatsioon ja tahe tuleb ja läheb, aga päris alla ikka ei anna, kukud ja tõused. Ma tihti mõtlen, et kas ikka tahan jagada blogis oma teekonda, sest olen näinud nii mõnegi blogija kallal võtmist sel teemal. Õnneks või kahjuks ei ole ma pea üldse mingit negatiivset tagasisidet saanud. Põhjuseks ilmselt see, et minu lugejateks on peamiselt mu tutvusringkond.

Ma ausalt ei imesta, et mul on stress või midagi. Kipun endale liiga palju eesmärke seadma ja rabelema, liiga palju mõtlema. Samuti olen ma emotsioonisööja. Kui on ikka kehv päev olnud, siis tahaks täiega mugida. Lisaks pole kodune õhkkond ka eriti sõbralik olnud ja see kõik mõjub. Üks päev pakatan energiast ja teotahtest, teine päev ei tahaks voodistki tõusta. Tegelikult mõjutavad lapsed ka palju, kui lastel on olnud paha päev, on ka minu päev luhta läinud. See on paratamatu elu osa ja kõik ei saa minna ideaalselt ja plaanipäraselt.

Mina olen see, kellel imetamine kaalu ei mõjutanud ja sellest on kohati isegi kurb ja kade ka. Sest no, mõni võtab tõesti ilma absoluutselt vaeva nägemata alla. Võiks ju arvata, et mul siin kahe lapsega rabelemist küllaga, ja ongi, aga muud peale stressi ma sellest kasu ei saa. 😀 Võib-olla veidi vale sõnastus, aga usun, et saate aru, mis ma mõtlen.

Mul näiteks sõbranna võttis peale teise lapse sündi tohutult alla, isegi sõrmused on suureks jäänud. Seevastu minul ei lähe üks kindel sõrmus juba mõnda aega sõrme. Aeg-ajalt olen ikka proovinud, aga lootusetu.

Hetkel on mu suurimaks motivaatoriks tõesti vana mina ja tihti sirvin neid pilte, milline kaks aastat tagasi olin. Lisaks sellele ka tore grupp facebookis -“Süües saledaks”. Seal on tõelised edulood tõeliste inimestega. See tahtejõud on osadel inimestel ikka meeletu.

Kui kava jälgimist alustasin, kaalusin 78,6kg ja täna kaalun 76,6kg. Aeglaselt langeb, aga vähemalt langeb ja püüaks ikka jõulud ka nii üle elada, et numbreid ei lisanduks. Kuigi ma pole suutnud veel ükski aasta jõulude ja aastavahetuse ajal end tagasi hoida. Eks näha, kuidas seekord.

Selline olin ma kaks aastat tagasi.

Ja selline olen täna.

Kas sina jälgid toitumiskava? Millist? Kuidas sobib ja kuidas selle jälgimine edeneb?

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s