Veidrad tunded ja kui s*tt ema ma olen, et 20-aastasena lastel erinevad isad on

Selle postituse kirjutamist alustasin ma kõige pealt oma lemmikblogide lugemisega. Ma olen blogimaailmast nii eemal olnud. Vähe sellest, et ma ise ei jaksa kirjutada. ei ole jõudnud ka teisi blogisid jälgida. Seda ma siiski maha ei maganud, et oli blogiauhindade üritus ja mingi aeg Janega sai räägitud, et järgnevatel aastatel püüan ka ise kohal olla. Aga noh, elu on läinud ikka oma rada ja tahtmise korral ma poleks ikka saanud minna, kuna olin palavikus lapsega koju lukustatud.

Ma tulin täna siia kirjutama suure segadusega hinges. Hetkel on mu tuttavatel käsil kooli lõpetamine, kes lõpetab põhikooli, kes keskkooli. Ja siis olen mina, kes vaatab neid suure uhkusega  hinges, aga ka kadedusega, sest ka mina oleks sealmaal. Võiksin öelda, et, kui poleks lapsi vahele tulnud. Aga lapsi ei saa ma ju ometi kahetseda. Loomulikult ma ei kahetsegi, aga kodus lastega olles tekib paratamatult tunne, et ma ei ole elus peale laste saamise midagi saavutanud. Mõne inimese silmis ei olegi.  Mõne inimese jaoks olen ma kehv, sest olen vaid põhikooli haridusega, mõne jaoks on taunitav, et minu lastel on erinev isa, siis, et elan oma mehe armust, kasutan teda ära ja mida iganes veel. Ma saan aru, et mu elu ei ole absoluutselt kadestamist väärt. Sellepärast ma ei saagi aru, miks peab õelutsema. Küll on probleem, et elan ema juures ja nüüd on probleem, kui elan koos oma teise lapse isaga.

Minu jaoks oli saavutus seegi, et suutsin lõpetada põhikooli beebi kõrvalt. Põhikooli läbimine oli minu jaoks niivõrd oluline, ma tegin selle ära. Ja ka eelnevad klassid ei olnud ma kõige halvem õpilane. Ma tunnen, et olen kasvatanud oma lapsi piisavalt hästi, jah, mul oli väga suureks toeks ja eeskujuks minu ema, kes mind väga palju suunas. Sedagi heidetakse mulle ette, et ma pole oma esimest last ise kasvatanud, muidu ilmselt mu laps oleks ammu üle käte. Kurb, et kõige pealt nähakse ikka teistes inimestes vigu, aga mitte endas.  Noh, kõike seda on mulle ette heitnud loomulikult üks inimene, millega seoses ma teeksingi kohe juttu sõbrannadest.

Eile õhtul tekkis mul julmem masendus, vaatasin oma Messengeri, kellega olen suhelnud ja  juurdlesin selle üle, millised suhted mul nende inimestega on. Jõudsin järeldusele, et viimasel ajal kohe eriti kängu jäänud.  Realistlikult mõeldes, ma saan aru, et on suvi, kõigil on kiire, veedetakse oma perega aega jne.  Aga ju olen siis mina omamoodi, et üritan oma sõbrannadele ikka märku anda endast ja tunnen nende vastu huvi. Ma kirjutan üles nüüd veidi seda, mis mind muserdab-10km eemal elab sõbranna, tal oleks võimalus mind külastada, aga ta ei ole seda pikka aega teinud, tema teine sõbranna tuli Soomest Eesti ja kohe oli see aeg võtta. et temaga kohtuda. Jah, ma saan aru ju, et see teine sõbranna käib harva Eestis, ja loomulikult kasutatakse võimalus ära, et kokku saada. Aga, kui mina mainin külla tulemist vms, siis ilmselt vaid mõeldakse korra selle peale ja kõik, tahes tahtmata jääb siis mulje, et olen vähem väärt. Sõbranna räägib mulle kogu-aeg, kuidas ta ei taha lastega pikka bussisõitu ette võtta, sest lastele absoluutselt ei meeldi bussisõit. Jutt käib siis meile külla tulekust. Ja nüüd näen, kuidas ta läheb lastega pikemale bussisõidule. No fain siis, mina jällegi olen vähem väärt. No ja loomulikult kõige lihtsam, kirjutamine ja huvi tundmine.

Tegelikult, kuhu ma jõuda tahtsin, on see, et ma tunnen puudust sõbrannast, kellega meil oleks ühine keel, kes tuleks minu ideedega kaasa. Et ma tunneks, et tahan tema jaoks 100% olemas olla igal hetkel, kes oleks aus, keda saab usaldada.

Loomulikult täiuslikkust ei ole olemas ja mul on sõbrannasid, kes näitavad aeg-ajalt oma hoolivust välja. Näiteks siit samast korterinaaber, võttis Dargo enda lapsega õue mängima, kui Deiro palavikus oli. Teine naaber andis lahkelt enda tehtud võilille mett, mida ma naljapärast, üldse mitte tõsiselt mõeldes, küsisin. Ja kolmas, kunagine kooliõde, tuli eile õhtul muffinitega ukse taha, öeldes, et:”Kui sina ei saa peole tulla, tuleb pidu sinu juurde.” Tegu oli gümnaasiumi lõpetajaga. Ta kutsus mind oma lõpetamisele, aga kahjuks ma ei saanud minna. Olin pisarateni liigutatud, ausalt.

Kuigi ma tunnen end seesmiselt kuidagi nii katki ja rahulolematuna, teevad need pisikesed hetked siiski rõõmu.

Loodan, et mind nüüd maa alla ei trambita, ma pidin lihtsalt need mõtted enda seest välja saama. Ilmselt olen ma nii mõnegi jaoks jälle naeruväärne.

Lugemiseni

Üks pildike siia, eile õhtul lubas vend lahkesti end oma parimaks sõbraks nimetada. 😀bty

13 thoughts on “Veidrad tunded ja kui s*tt ema ma olen, et 20-aastasena lastel erinevad isad on

 1. Deini, sõprust ei saa sundida. Kui sõber ei soovi sinuga hetkel suhelda, siis juurde, kas sa liiga palju ei vingu oma “raske” elu üle? Ma kaotasin samuti ima hea sõbranna, siis kui mul oli raske aeg ja sain aru- probleem oli selles, et ma mürgitasin enda negatiivsusega juba teda. Nii, et katsu mitte sõbrannaga ainult elumuredest rääkida. Räägi muust maailmast kaa!
  Hariduse kohapealt ütlen nii palju, et mul on samuti põhikooli haridus. Avalikult ma seda mitte kunagi ei tunnista ja käin sõnaotses mõttes SALAJA täiskasvatute gümnaasiumis. Ainult abikaasa teab. Ja mul on samuti 2 last ( kuigi isa on 1 ikka) ja ometi olen suutnud kuidagimoodi tasuva tööpeale saada ja ei ole siin midagi minust saanud “maxima müüja” või puhastus teenindaja.
  Ära raiska oma aega tühja tähja jaoks. Kui kooli ei jõua veel laste kõrvalt lõpetada, loe! Loe! Hari ennast ise. Võta täiesti suvalisi esimese astme raamatuid- majandusest; iinimsuhetest;.. Nimeta ainult mõni eluala, mida sa ei tunne ja loe selle kohta raamat-kaks. See avab su silmavaadet ja õpid rääkima ka millegist muust kui ainult negatiivsetest asjadest, mis lähevad ainult sinule korda.

  Ausalt, mind ei huvita kes sa oled, millised su mured on. Ka sõbrannasid ei huvita. Huvi pakub aga hoopis inimese sisukus. Aga kui seal midagi muud pole peale masenduse, siis on raske. Ma ausalt ühest küljest mõistan, et raskel ajal peabki eriti sõpra toetama, kuid tihti murest murtud hakkavad sõpra kaasa alla vedama ja rikuvad tuju. Hoolimata, et sõber tuli ennast pakkuma ju selleks, et tuju tõsta ja toredam oleks.

  Niiet, võta ennast kokku! Ja 2 last on suur asi! Sa ei kujuta ette kui rikas sa oled. Mõnel pole ühtegi last, rääkimata mehest 🙂

  PS! Su mured on tüüpilised 20 aastase mured. 35-daks eluaastaks on hoopis teised mured- näiteks mul on mure, kuidas ennast töö, kooli, kodu, laste ja SÕPRADE vahele ära mahutada? Ja ometi umbes sinuvanuselt olin sama moodi “üksik” 🙂

  Meeldib

  1. Kusjuures ei, ma ei ole oma sõbrannadega kuidagi negatiivne. Elan nende tegemistele jne kaasa. Probleem selles ongi, et kui mina tunnen nende vastu suurt huvi, siis nemad minu vastu mitte. Justkui ongi oma eluga nii hõivatud. Ju see on paratamatus ja nii peabki olema. Aga sõprust sundinud ma pole kunagi. Kui näen, et suhelda ei soovita, hoian eemale.
   Aga muidu väga head soovitused, aitäh.

   Meeldib

 2. Neid ilkujaid ja vingujaid leidub alati, kes arvavad, et oi nemad teeksid kõik palju paremini ja õigemini. Alati saab hiljem kooliteed jätkata ja kõigi inimeste elud ongi absoluutselt erinevad, iga asi omal ajal 🙂 Haridus kahjuks silmakirjalikke inimesi mõistlikeks ei muuda ja haters gonna hate nkn, you keep going 🙂 tubli oled!

  Meeldib

  1. Selles ma ei kahtlegi, mind ärritabki eriti üks konkreetne inimene, kes pole sugugi rohkem minust saavutanud, aga arvab ometi, et on minust igatepidi parem, sest tal ei aita ema lapsi kasvatada ja tal on lapsed ühe mehega.
   Koolitee jätkamine on minu jaoks oluline ja kindlasti teen seda.
   Aitäh

   Meeldib

   1. Saan täiesti aru. Mul endal ka mitmeid selliseid inimesi eluteele sattunud, kuigi mõistuses saad aru, et tegelikult sa ei peaks end kuidagi halvasti tundma, siis südames on ikka kriipiv ja vastik tunne.
    I feel ya 🙂

    Liked by 1 person

 3. Inimene ei ole kunagi ainult see, mis temaga on juhtunud või see, millised valikud on varem tehtud.

  Sinus on nii palju enamat ja see, et sinu elutee ei lähe suurema osa inimeste vaatenurgast “õige”, “hea” või “kuidas peab olema” lahtritesse, ei tähenda absoluutselt seda, et sa kellestki kehvem oleksid.

  Sa oled ainult 20 ja aega koolis käia ja tööd teha terve elu veel! 😀

  Jõudu ja jaksu! Ja paid ka.

  Meeldib

 4. Need on veits kaheldava väärtusega naised kel on kolmas või enam laps tehtud erineva mehega.
  Ja sul elu ei ole läbi veel. Harida saab ennast ka kodus (mina nt võtan laste kõrvalt majandusraamatuid läbi ja otsin materjali aina juurde sealt teemalt). 
  Küll sa jõuad veel kooli minna ja tööd teha.
  Sõbrannad kahjuks tulevad ja lähevad, vähesed jäävad. Paratamatult kui saad lapse/d siis paljud kaovad, sest neil pole järsku sinuga milleskist rääkida. Paratamatult sa ei saa enam sõbrannadega lihtsalt kohvikusse minna või kinos mõnda head filmi vaadata. Minul on väga hea sõbranna, lobisime tühjast-tähjast aga mitte kunagi ei kurda ma talle kui raske mul vahest on lastega või et wao mul hakkas laps kõndima (milleks rääkida neist teemadest kui oleme viisakalt pannud paika et need lapse teemad teda ei huvita). Me käime isegi kinos või kohvikus ilma minu lasteta, aga sõbranna ütles et ikka pole nagu vanasti (saime poole ööni lobiseda jumala mõtetutest teemadest või vaadata kinos mitmeid filme järjest).

  Meeldib

  1. Kõik õige, olen ka ise sel arvamusel, et sõbrannadega, kel lapsi ei ole, ei vestles laste teemadel. No, kui ise küsitakse, siis ikka vastad. Aga mu enamus sõbrannad ongi lastega.
   Sellist sõbrannat, kellega koos kinos, söömas vms käia, polegi mul kunagi olnud, ei enne lapsi ega praegu.

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s