Rasedusaegne liikumine

Mul jäi üks nädal blogimises täitsa vahele, kuigi lubasin endale ja teile, et vähemalt korra nädalas postitan. Aga no kui jutt ei jookse, mis ma ikka punnitan. Täna kupatas poja mu juba kell 6.12 üles, ta vist lülitub juba eos lasteaiarežiimile ümber, kuigi aeda läheb alles esmaspäevast. Ma nii muuseas olen talle vahepeal maininud ja talle tundub see mõte meeldivat.

Kuna ma olen siiani olnud nii laisk ja liigutada no üldse ei ole viitsinud, siis tahakski kurta ja end lõpuks käsile võtta.

Ma pole muidugi õige inimene sellest rääkima, sest kuigi eeskujulik ma ei ole olnud. Mäletan esimesest rasedusest, et olin väga aktiivne, ja seda eriti suveperioodil. Vähemalt 3km päevas jalutasin kindlasti ära, sai ikka veidi ujumas ka käia. Isegi rattaga sõitsin, õnneks siin raputavaid teid pole. Praegu kahjuks pole kodunt töökorras ratast võtta. Motiveerisid mind tol hetkel muidugi muud asjad, kui see, et aktiivne eluviis mind sünnitusel aidata võiks ja kehakaal korras oleks. Seekord aga mõlguvad just need samad põhjused mõttes, praegu on veel viimane aeg jalad pepsi alt välja vedada ja liigutama hakata. Ma olen vist suurem külmavares, ujuma ei olegi see aasta veel saanud. Küll ei ole õiget tuju, siis ilma, raseduse aeg ei jaksa lauspäikese käes 6km isegi kõndida mitte. Eks palju mängib rolli ka see, et poja mul vajab kantseldamist ja paraku ei saa ainult endale ja rasedusele keskenduda. Samas ei taha ma olla see vinguviiul, sest tegelikult on võimalusi mustmiljon, tuleb vaid endasse uskuda ja saab kõigega hakkama. Hirmsasti tahaks kasvõi basseinis ujumas käia, ehk see võimalus avaneb, kui poja lasteaias käib ja basseinihooaeg jälle pihta hakkab. Siin on suviti kõik kinni alati. Mis tuletab mulle meelde, et mul pole korralikke ujumisriideidki.

Aga mis mul viga, poja heameelega istub kärus ja jaluta pikalt tahad. Nii lihtne see paraku muidugi pole, sest harjumuse jõud on suur ja poiss muutub kohe laisaks. Kellele see ikka kasuks tuleb, kui beebit kärutama hakkame ja tema ei saagi vankris mõnuleda. Õnneks on need toredad seisulauad välja mõeldud, selles ma kindel pole, kui hästi need talveoludes hakkama saavad. Vist mitte väga hästi, neil ei ole ju suuri rattaid, ikka mingid kipakad. Õnneks ei ole talve pikalt ja ehk kõnnib poja ikka ise. Niikuinii ei kavatse pikki jalutustiire teha, kui Dargo kodus on.

Nüüd läks jutt juba teisele teemale üle. Igatahes, mind pani muretsema tohutu puusavalu ja raskused püsti tõusmisel, eelmise raseduse aeg sellist asja ei olnud. See oli ilmne märk, et tuleb end liigutama hakata. Kaalunumber ju ka vaid tõuseb, 12kg olen juba praegu juurde võtnud, mis siis edasi saab sellise moega. Toitumine mul ju tegelikult normis, eks seda maiustamist tuleb ikka ette, aga mitte õgimistasandil. Ma nüüd umbes-täpselt nädala olen eeskujulikult hommikuti, enne poja lõunaund ikka arvestatava tiiru jalutanud. Mul see üksi kõndimine hetkel ei lähe kuidagi peale, ei oskagi seletada, miks. Ongi hea kaks asja omavahel ühendada, laps saab end enne lõunaund väsitada ja mina liikuda.

Täna õue vaadates ei kipu üldse sinna, nii hämar ja hall, aga kui vihma ei saja, siis veame end välja. Muide, täna peaks meie kõhubeebi vanker kohale jõudma, ei jõua ära oodatagi.

Varsti kirjutan ja näitan, mis meil beebile juba olemas on. 😉 Muide, enamus asjad on neutraalsed, sest ma miskipärast ikka veel ei taha uskuda, et pliks tulemas on. Samas nimedest olen ainult tüdrukute omi vaadanud. Võta siis kinni eks.

Milliseid liikumisviise teie raseduse aeg harrastasite? Kas kaalutõus oli seotud söömise ja liikumisega, või puhtalt raseduse omapära? Millega leevendasite puusa-ja vaagnavalu?

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s