Tänastest mõtetest

Ajendatult Jane postitusest ja enda hetke isudest, otsustasin veidi arvamust avaldada. Nii palju, kui ma siin blogis arvamust avaldanud olen, on need kõik rappa läinud. Ega midagi imestada pole, kui emotsiooni pealt ja läbi mõtlemata sõnad ritta panna. Ehk, et negatiivne tagasiside on pea alati ülekaalus olnud. Samas on need mulle kasuks tulnud, sest on pannud mind asju ka teistpidi nägema. Seega aitäh, kes mu reaalsusesse tagasi tõid. See postitus on aga natuke aega mustandites vedelenud, et emotsioone palju ei ole. 😀

Esmalt teen juttu suitsetamisest ja alkoholist raseduse ajal. Kuidas ma sellesse suhtun? Kas sellesse saab üldse positiivselt suhtuda?

Mina igatahes ei suuda mõista tulevasi emasid, kes on kahe käega poolt alko ja tubaka tarbimisele. Ma võib-olla isegi mõistan veidi seda, et nad ei suuda kohe suitsetamist lõpetada, on ka minu tutvusringkonnas selliseid. Ma rõhun mõistmisele, aga mitte sellele, et ma poolt oleksin. Esimese raseduse aeg ma ei suitsetanud ega joonud, ei tee seda ka praeguse raseduse ajal. Teada saades jätsin päeva pealt, siiamaani läks kõik nii valutult.
Need, kes elavad vana arusaama järgi, et lapsele on parem, kui jätta suitsetamine maha järk-järgult, käigu kukele ausalt.
Ja nüüd umbes kolm päeva ei suuda ma näha kedagi, kellel suits näpus, sest tekib tunne, et kimuks ise hullumoodi. Ei tea, kas alles nüüd tekivad võõrutusnähud või lihtsalt rasedaisud. Loodan viimast, sest nii on päris raske eksisteerida.

Ja alkohol- Ei tee see head muidu, ega ka raseduse ajal. Ja siis on naised, kes iga õhtu veinitavad ja vist enda lohutuseks väidavad, et see on kasulik. Võib-olla ei näita alkoholi tarvitamine inimese iseloomu kohta midagi, kuid minus tekitavad need inimesed vastikust, mul hakkab automaatselt sellest kõhuelanikust kahju. Alkoholiga oli minul väga kerge lõpparve teha, sest ma aasta jooksul healjuhul paar, kolm korda tarbisin midagi ja seda ka minimaalselt. Noh nii 1 pudel siidrit kerge une tekitamiseks.

Igatahes loodan, et ise ei pöördu kunagi suitsetamise juurde tagasi, sest vahel ajas mind ennastki närvi see kimumine. Püüan võimalusel ka suitsetajatest eemale hoida, sest passiivne suitsetaja olla on isegi mõnevõrra hullem.

Kuidas teie suhtute lapseootel emmedesse, kes ei suuda loobuda
raseduse ajaks suitsust ja alkoholist?

Lugemiseni,
Deini

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s