Kuklavoldi mõõtmine, 2.uh

Käisin üleeeelmise nädala neljapäeval kenasti teisel ultraheliuuringul ära. Ma juba vahepeal kartsin, et seekord tuleb poeg kaasa võtta, sest oli veel tatine. Kuid ta vist teadis, et emmel saaks temaga raske olema ja võttis end kokku ning sai terveks. 😀 Hästi tore oleks olnud muidugi, kui Härra ka kaasa oleks saanud tulla, aga mis teha, vaja kaugel tööd teha. Kuid nägemata ei tohiks tal kõhubeebi jääda, sest tegi mulle ootamatu ettepaneku, minna hiljem 3D ultrahelisse, millest ma ise unistadagi ei julgenud. Kuid sinna on veel jupp aega. Ma ei suuda otsustada, millal sinna üldse minna, sest üleliigseid ultrahelisid teha ei tahaks.

Igatahes jõudsin suht õigel ajal haiglasse, enne vaatasin veel emale kingituse valmis. Sain kenasti pikali visata ja automaatselt tuli rammestus peale. Samas olin väga põnevil, et monitorilt lõpuks jälle beebit näha, kui palju ta juba kasvanud on, kas süda lööb ja, kas kõik korras. Esialgu uuris arst omaette, mina monitorile ei näinud. Siis näitas mulle, kuidas pisike jalgu ja käsi siputab, kuulasime korra südamelööke(170x/min), aga beebi asendi tõttu ei õnnestunud arstil vajalikke näite saada. Nii pidin ma koridoris veidi aega ringi tatsuma, vahepeal tuli teise inimese uh aeg peale ning siis sain tagasi minna. Viimaks kuulas pisike sõna ja tulemused olid korras, riskid tõusnud ei ole. Hetkeseisuga on see ohtlik aeg mul möödas ja nii kerge on olla.

Taaskord ei ole mul mingit rasedatunnet, vahepeal lööb armsa kõhu ette, siis jälle kaob. Eilse seisuga täitus mul 15 nädalat ja aimatavad liigutused on isegi tunda, poleks uskunudki, kuid need liigutused rohkem mulksumise moodi. Igasugused isud mul muidugi on, mida näiteks eelmise rasedusega polnud. Rämpsu ajaks ma 24/7 näost sisse, aga olen selle kuidagi õnneks kontrolli alla saanud, tõmbab tervislikuma poole-salatid, puu-ja juurviljad. Täna näiteks plaanis kartulikruubipuder, kõrvale kõrvitsakuubikud, suu jookseb juba vett. 😀 Kaalus olen umbes 5kg juurde võtnud.

Vahepeal jõudsin juba hõisata, et ka väsimus on kui õhku haihtunud, aga eksisin, minu päevad pole vennad. Vahel olen rampväsinud, siis jälle tegutsemistuhinas. Täna näiteks olen üsna reibas ja otsustasingi siia kirjutama tulla. Ma tõesti püüan vähemalt kord nädalas blogisse ära eksida ja mõtted kirja panna. Kirjutada ju iseenesest on, aga see motivatsioonipuudus närib pidevalt. Olen ikka üsna kuri enda  peale vahepeal, et no kohe mitte midagi ei viitsi teha.
Püüan end parandada, nagu mu sõbranna ütles: “Anna sellele laiskusele jalaga.” 😀

Kuidas kaasrasedad väsimusest võitu saavad?
Palju on ok raseduse ajal juurde võtta?
Ja taas küsimus, kas gaasilised joogid mõjutavad ka beebit,
või ainult ennast?

Lugemiseni,
Deini

Advertisements

11 thoughts on “Kuklavoldi mõõtmine, 2.uh

 1. Arstide meelest on tervislik juurdevõtmine 10-15 kg. Tegelikult on aga nii, et see sõltub natuke sinu geenidest, pikkusest, raseduseelsest kaalust jne. Keegi meist ju ei söö end rasedusega sihilikult paksuks ja no kui tuleb juurde, siis ei tasu üle muretseda. Liiga suure kaalututõusu korral tehakse glükoositest, et välistada suhkruhaigus.
  Gaasilist jooki ei tasuks juua iga päev ja seda ka mitterasedana. Vahel ja mõistlikus koguses ei tee kellelegi liiga. Kui, siis kõige enam sinule endale, lõhkudes hambaid, mis on raseduse ajal mineraalide puuduse tõttu (jagad ju kõike lapsega) niigi suur oht ja tekitas lihtsalt gaase. Ja väsimus- kui tööl ei käi, ja laps aias, siis maga. See on normaalne ja kui ikka väsinud, siis tulebki puhata. Oma enda keha annab sulle kõige enam märku, mida vajab. Ju vajab siis puhkust.
  Ultraheli. No, kui soov näha nö tervet last, siis looteanatoomia ajal on parim aeg, sest siis mahub laps veel üsna hästi ekraanile ära. Viimase raseduse ajal aga ämmaemand ütles, et kui soovi minna, siis temale meeldiks selline umbes 25 nädalat, sest see on temale, kui arstile kõige informatiivsem. Looteanatoomia on muidugi neile kõige, kõige, kõigem, aga et kui ise minna lisaks, et siis arstile pakub selline raseduse aeg huvi.
  Rahulikku ootusaega!

  Meeldib

  1. Olen siin üsna suuri kaalutõuse kohanud ja hirmutab veidi. Eelmise raseduse aeg võtsin juurde 12kg, samas ei tea, palju esimesel neljal kuul juurde võtsin, et tempot võrrelda. Ma siin ikka kuulnud, et mõni võtab vaid 5kg juurde. Õnneks ma igapäevaselt gaasilisi jooke ei joo, aga jah, huvitabki rohkem see, et kas beebile mõjub kuidagi.
   No kuna pojakene mul haige, siis üsna võimatu hetkel puhata, päeval magamisest ei taha ka miskit välja tulla, sest jään nii kaua, et laps ärkab enne lõunaunest.
   No siis tean, mis ajaks panna 3D’sse aeg. 🙂 Aitääh väga informatiivse kommentaari eest.

   Meeldib

 2. Issand kui koledasti see lause välja kukkus, et kui soov näha tervet last….ma mõtlesin siinkohal AINULT seda, et laps mahub ekraanile siis veel üsna hästi tervenisti ära. Tervise seisukohast loodame me kõik ja alati näha tervet last.

  Meeldib

  1. Oh seda ma usun. Mõtlen just tegevusi, mis veidi väsimust eemale peletavad. Sest saan ma ju öösel väga normaalselt magada. Lähen ma magama kell 21 või 00, ikka olen ühtviisi väsinud. 😞

   Meeldib

 3. Põnev lugeda, endal juba 12+4
  Esimene beebi 🙂
  Käisin üleeile KV uuringul ning beebsu oli vãga aktiivne ning näitas ennast ülevalt, alt ja külgedelt. 🙂
  Isudest on mul samuti salati ning värske järgi.
  Jaa burxide vahelt see kapsas ja kaste, no need õiged burgerid, mis parajad käkid. Appi, neid aint sööks. 😀
  Jookseb siis neljanda kuu esimene nädal ning kaalu juures pole. Ei tea, kas see halb v6i hea märk? Mul mega kiire seedimine ka, seega ei imesta. 😀

  Meeldib

  1. Väga armas. 🙂 Räägiksid nagu minust, hehe.
   Esimestel kuudel suht tavaline, et kaal alaneb, ma ise seda ei täheldanud, aga sõin ka esialgu üleliia ja ei jälginud, mis suhu pistsin. Ma ei arva, et selles miskit halba on, kui sul ämmakas midagi maininud pole. 🙂

   Meeldib

 4. Aa, ning kusjuures kõhuga mul ka nii, et vahel punnuke ees ja vahel pole midagi 😀
  Millest see tuleb?
  Jookide kohta, ma ise mahlade ja maitseveede peal, tava vesi janu ei kustuta miskipärast.
  Kuid vahel gaasilisi jooke juua pole patt. Täitsa süütu. 24/7 cocat jne pole muidugi soovitatav. Aga vahel coca on NIII hea 😁

  Meeldib

  1. Minu jaoks samuti müstika. 😁 Kuigi ma arvan, et ega see mingi raketiteadus pole. Vahel võib kasvõi gaasidest kõhu ette lüüa.
   No vesi on ka muidugi väga oluline ja janu kustutamiseks joo ikka pigem vett, kasvõi kaks tassi korraga. 🙂

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s