13+1-toitumisest

Kõhubeebi on uh järgi 12+3 nädalat kosunud, esimesel ämmaka visiidil selgus, et tegelikult peaks olema juba 13+1 nädalat. Neti raseduskalkulaatorid näitavad ka 13, ja uueks tähtajaks siis 14.november. Päev enne poja 3.sünnipäeva. See oleks küll vahva, kui sünnikuupäev oleks sama. Täpselt tähtajaliselt vaevalt kõhubeebi tulla otsustab, ka esimese lapsega pandi mulle kaks tähtaega. Üks 9.november, teine 20.november, aga tuli seal vahel. 11.mai on mul järgmine ultraheli aeg ja ehk selgub seal midagi, on siis 12 või hoopis 13 nädalat selleks ajaks. Õnneks on see nii väike vahe, et lõpuks loksub see nii või naa paika, muretsemiseks pole põhjust. Aga teades meid, naisi, vajame me alati täpset infot. 

Täna räägiks veidi toitumisest ja palju mul kaalu juurde on tulnud.
Ma võitlen hetkel ülesöömisega, kui mulle saiakesed ikka pihku pista, siis nende söömist on pea võimatu lõpetada. Kuna ma ei ole pidanud siiani kohustuslikus korras perele süüa tegema, siis on mul väga lihtne poest midagi täiesti väärtusetut haarata. Ja hiljem on sooja toidu söömiseks kõht liiga täis. Positiivne on muidugi see, et isutab mul värskete puu-ja juurviljade järele, mida õnneks igapäevaselt kodust võtta on. Kiirnuudleid sööks samuti 24/7, eriti südamelähedane kooslus on kiirnuudlid hapukoorega ning kõrvale pasteedi, kurgisai. Magusaga olen samuti suur sõber, praegugi nosisin draakoni õuna maitsega komme ning kõrvale valge klaar. Sellega seoses tekibki mul küsimus, kas gaasilased joogid raseduse ajal on ok? Poja ajal ma vältisin neid, aga praegu käivad küll tugevad neelud nende järgi.
Ma püüan söömise kontrolli alla saada, sest beebi peab saama täisväärtuslikku toitu ja mitte ainult magusat või poolfabrikaate. Kaalunumbris õnneks veel söömine ei kajastu, tagasihoidlikud 4kg on lisandunud.
Enesetunne on mul ka väga hea, kui mul parasjagu tegemist on, ei pane ma isegi väsimust tähele. Kui ma aga n-ö laisklen, on uni ka kohe platsis. Liikunud ma siiani eriliselt pole, kuid parandan ka selle vea. Praegu tempokas kõnd annab kohe tunda, rahulikus olekus hiljem nii ebameeldiv olla.

Kui aus olla, saab mul vist päris raske olema siin blogis rasedusega seotut organiseerida. Õigemini, ma ei organiseerigi midagi vaid kirjutan siis, kui tuju ja mõtteid tekib. Minu jaoks on see teistkordselt uus ja huvitav ja muljeid jagaks arvatavasti igast pisemastki detailist. Kuna ma mõttetuid 10-sõnalisi postitusi tegema ei kavatse hakata, saab mind jälgida ka instas ja blogi fb lehel. Need on kenasti mul kirjas avalehel.
18426978_1376404155751493_1207520187_o

Homme saan järgmisest ultrahelist juba muljetada. Jääge ootele.
Lugemiseni,
Deini

Advertisements

One thought on “13+1-toitumisest

  1. Raseduse ajal peaks gaasilised joogid lubatud ikka olema (a mõistlikus koguses siiski), tean, et imetamise ajal tekitavad beebile gaase.
    Mina esimese ajal ka vältisin neid, nüüd aga kui praeguse raseduaega isutab, siis tagasi ei hoia 🙂

    Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s