Jõulud 2016

Ei saa ju mina ka alla jääda, panen kirja meie jõulud aastal 2016.

Rääkisin siin juba varasemalt, et see aasta on kodud jõuluehteis juba õige varakult. Nüüd ma mõistan, et seda ei saa üldse pahaks panna. Ka meie kodus olid esimesed ehted juba esimesel advendil, kuuse ehtisime kolmandal. Kuna eelmine aasta olid jõulud mustad, siis järelikult nii ilmaprognoos kui ka sisetunne ütlesid selle aasta kohta sama. Kahjuks valgeid jõule nautida ei saanudki, see eest enne jõule, kui lund vähekenegi maas oli, sai tuledesära ja jõulutunnet siiski veidi tubadesse lasta. Seega, jõulutunnet oli enne jõule kordades rohkem.

Tänaseks on pühad läbi, aga meeleolu puudub siiani. Selleks on päris mitu põhjust. Esiteks jäi ema päev enne jõululaupäeva haigeks ja paranemise märke ei ilmutanud, ka jõululaupäeval kõndis ringi nagu zombi. Söögi tegemise juures veidi jaksas aidata. Täna juba veidi parem. Teiseks Veix on nii jõulupühad kui aastavahetuse tööl, aga parim kink on ju lähedastega koos olemine, teeb ikka kurvaks küll. Kolmandaks, olematu lumi. Aga ei tulnud siia ainult negatiivsete nootidega. Midagi oli ju positiivset ka.

See aasta otsustasime kingitused jagada hommikul, et Dargo elevus jõuaks ikka õhtuks jahtuda. Ja mis seal salata, ise kibelesime ka kingitusi avama. Nagu kord ja kohus, polnud kellelgi luuletusi ette valmistatud. Käigu pealt välja mõeldud kentsakad luuletused loeti siiski ette, seekord oli kingipäkapikk mu vend, muidu on olnud ema, aga tõbisena teda sellega vaevama ei hakanud. Dargo lõunaune ajal alustasime isaga esimesi ettevalmistusi jõuluõhtusöögiks. Plaanis oli ahjuliha, kartul, verivorstid, makaroni salat, kapsas, täidetud munad. Kõik see jõululauale rändaski, ainult munad läksid pekki, ise need enda peale võtsin. Munad jäid keedetuna liiga kauaks seisma, koor oli liialt kinni ja kakkus muna kaasa. Lisaks valgel munal on see lollakas viga, et munakollane on ühes ääres ja nii saab vaid üht muna poolt kasutada. Kehvasti küll, aga tehtud nad kuidagi said, maitse oli vähemalt tip-top.

Lauda istusime kuskil kella poole kuue aeg, pool tunnikest ja söödud saigi. Jumal tänatud, et laud oli tagasihoidlik, sest mine tea, võib-olla on aastavahetusel õige lookas, kuidagi peab ju tasakaalu saavutama. 😃

Kingitustest rääkides, siis see aasta ei jäänud vist kellegi kingitus viimasele minutile. Õige varakult sai kingitused soetatud ja mõni isegi kuuse alla. Et noh, aega praadimiseks oli.
Vastupidiselt paljudele mu tuttavatele, tegime meie peres kõigile kingid, ei jäänud ükski täiskasvanu ilma. See on meil justkui traditsioon ja teisiti ei kujuta ettegi. Ja no ei saa ka öelda, et kõik on olemas, tegelikult ju pole. Mina kinkisin koos isaga emale dormeo fliisist teki ja padja, mis leidis ka kohe kasutust. Päev hiljem selgus ka tõsiasi, et pole need dormeo tooted nii kvaliteetsed midagi, padi oli õmblusest lahti. Õnneks oli emal päeval selline moment, kus tal oli parem ja sai kohe nõela sisse lüüa. Isale kinkisime ühiselt uue telefoni, boonusena akupank, eelmine oli juba üsna väsinud. Vend sai hõbeketi, millest on juba ammu unistanud, tegelikult ei olnud talle üldse kingitust ette nähtud, sellest, miks, ma parem siin ei räägi. Aga ema süda läks siiski hellaks ja ei jäänud ka tema ilma. Minu kingitus on vist kõige väärtuslikum, vahet polegi, olen väga õnnelik. Olen peaaegu alati ehetest eelistanud kulda, hetkel on kolm kuldketti, millest kaks ootavad pikemat aega parandamist, kaks sõrmust, ühe kinkis ema mulle Dargo sünni puhul. Kingituseks sain vanemate poolt 100-eurose kullapoe kinkekaardi, Veiko poolt samuti 100-eurose kinkekaardi, kokku 200 eurot kullapoes šoppamiseks. 😀 Mida veel tahta? Sõbranna poolt on ka kingitust oodata, eks näis.
Dargo on meil suur maša ja karu fänn, temale kuuse all peitusidki need samad tegelaskujud, lisaks üks liikuv, laulev, vilkuv auto ja pehmed klotsid. Ka temal on mu sõbranna poolt kingitust oodata. Põnev.

Venis nüüd pikale see postitus, näitan teile natuke pilte ka.
Lugemiseni,
Deini

dsc_0882

dsc_1063
See pilt on minumeelest tohutult armas
dsc_1084
Meie tagasihoidlik jõululaud
dsc_1049
Minu päkapikk
Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s