Esimene jõulupidu

Olen kui hiir urus olnud, ja nüüd tuleb terve rodu postitusi meie tegemistest.

Meil on siin Karksi-Nuias väga kokkuhoidev seltskond. Mitmes kohas toimuvad jõulupeod, lapsed kohtuvad jõuluvanaga, kommikotid ootavad. Mul on lust sellises väikeses linnakeses elada. Ausalt öeldes ei kipugi kuskile suurlinna tulede keskele. Oma sõbrannalt olen kuulnud, et nende kodukohas ei olda üldse nii kokkuhoidvad, ühiseid üritusi napib. Kahju sellest, seda enam on mul rõõm, et meie linnake ettevõtlik on.

Hetkel käib Dargo lasteaias lihtsalt käimise pärast, sest kooliga ma hakkama ei saanud ja püsivat tööd endale ka hetkel lubada ei saa, aga sellel siiski omad boonused. Tuues näiteks kasvõi just selle toreda jõulupeo lasteaias.
Oli kolm n-ö töötuba, ühes said lapsed meisterdada, teises piparkooke valmistada ja süüa, minu poja tegemisest polnud huvitatud, taigna tahtis ainult nahka pista, ja valmispiparkoogid maitsesid hästi. Kusjuures taigen pidi vist kokkade enda tehtud olema, mis on väga positiivne. Kolmandas said lapsed muinasjutu tegelaste Elsa ja Olafiga aega veeta. Neljas tuba oli jõuluvana pärusmaa, kommikotid. Suurematel lastel oli võimalus lugeda luuletust, mis tuli üsna kenasti välja. Rühmasiseselt pisikesi küll õpetati luuletust lugema, aga ega see lühikese ajaga selgeks ei saa.Mina totu unustasin täiesti ära, et tuleks ju endal ka Dargo eest luuletus välja mõelda, minu õnneks andis Jõuluvana kotikese niisama. Poja oli muidugi kärme kommikotti kohe lahti tegema. Esialgu tundus, et Dargo ei pelgagi Jõuluvana, aga see oli ekslik, lasteaias oli tuba hämar, lapsi palju, keskendunud oli ta vaid kommikotile. Laupäeval toimus ka meie külamajas jõulupäev, väga tagasihoidlik küll, aga olen otsustanud, et võtame osa paljudest üritustest. Endal põnev ja laps õpib ju samuti läbi kogemuste. Seal valmistasime ka piparkooke, meisterdasime kuuse, tantsisime, laulsime, kohtusime Jõuluvanaga. Vot seal kartis poja küll, oli nõus vaid minu süles olema. Aga mis sest, siiski esimesed kogemused ja seda ei saa pahaks panna. Eks ole omajagu vähe selgitustööd ka minu poolt olnud.
Kokkuvõttes on need üritused argiellu vaheldust toonud ja Dargol üksosa põnevust. Võimalik et järgmine sõit toimub Lotte Jõulumaale.

 

Millistel jõuluteemalistel üritustel olete teie juba käinud?
Kuhu olete minemas?

Ilusat jõuluaega kõigile.
Lugemiseni,
Deini

Advertisements

4 thoughts on “Esimene jõulupidu

  1. Käisin lastega pühapäeval Viljandis Wimkas, kus olid ka erinevad töötoad ja Jõulumemm luges kahel korral umbes pool tundi muinasjutte (või noh, ei lugenud, rääkis peast). Tegime kuuseehteid, põhjapõtra ja jõulukaarte. Sissepääs oli küll 2 eurot lapse kohta, aga tegevust jagus, inimesed olid sõbralikult ning meil vedas loosiga ka veel, nii et tõime nänni ka koju.

    Meeldib

  2. Käisin oma pojaga samal jõulumaal, kus teiegi. Minu arust väga armsalt oli sel aastal asi lahendatud. Eriti lahe oli, et jõuluvana juurde sai üks pisike grupp korraga, selline mõnus kodune olemine, ei trügimist ega kisa. Ja jõuluvana kambri lahendus oli ka armas, eriti tee sinna – saladuslik. Lapsele väga meeldis.

    Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s