Meie 1.advent

Jõuluootus võibki alata, mõnelpool on juba ammu kuused, katusealused, toad kaunistatud. See aasta on kõik kuidagi eriti vara jõuluootuses. Eks see oli suuresti lume tõttu, endalgi tekkis kaunistamistuhin, ja kui Veiko veel 21m jõulutulesid ostis, siis noh, tuba sai paari päeva jooksul üsna siniseks. 😃 Kuuse tuppa toomisega veel ei kiirusta, aga naaberlinnas Abjas oli kuusk juba paar nädalat tagasi jõuluehteis. Pani lausa silmi sügama, et kas tõesti nii vara. Mis seal ikka, iga ühe oma asi.

wp_20161127_17_23_57_pro

Hommikut alustasime nagu tavaliselt, väga vara, öösel sain päris kehvasti magada, seega raske oli end voodist üles vedada, Dargo majandas omaette vist kuskil pool tunnikest. Kuna mul oli kindel plaan esimeseks advendiks ka suss aknale panna, Dargole muidugi, siis ehmatasin üsna kõvasti. Pidin eile õhtul sussi välja otsima, aga unustasin seda teha, seega hädavarjandina kasutasin üht lõvimänguasja. Ajas asja ära küll, sest ega ta veel hästi mõika, mis need päkapikud on. Küll see mõistmine ajapikku tuleb. Kõhklesin küll, et kas see aasta panna suss või mitte, aga mida varem, seda parem, on aeg näidanud.

Loomulikult sai ka esimene advendiküünal süüdatud ja hommik oli üpris õdus. Energiat mul mõttes jagus, aga füüsis ei tahtnud järgi jõuda. Lõuna saabudes lootsin veidi puhata, poja lõunaunne panna ja lihtsalt olla. Aga kus sa sellega, täna otsustas poiss, et ta jätab lõunaune vahele. Oi, oi, kui ammu pole sellist nalja olnud. Valmistusin selleks, et Dargo on ülejäänud päeva väga jonnakas, aga õnneks üsna talutav. Küpsetasin pannkooke ja Dargo vaatas Mašat ja Karu, tema lemmik hetkel. Telerit ei tohi mingil juhul kinni panna, siis on kohe kisa lahti.

wp_20161127_16_44_31_pro

 

Tänu vahele jäetud lõunaunele suikus poja kell 19.00 unne, mina naudin siin teed, vaatan aknast välja-õrn lumekiht on maas. Vaikuuus…

Mul on tegelikult kahju, et meil peres konkreetseid traditsioone ei ole, ühiseid ettevõtmisi jne. Mina südames tunnen advendiajal suurt soojust, aga tundub, et ülejäänud pere mitte. Mis teha, võib-olla kui mul kunagi õnnestub oma pere, ühises kodus luua, siis kujunevad ka armsad traditsioonid.

Mis tegevused on teil tavaks saanud jõulueelsel ajal? ☺

Lugemiseni,

Deini

Advertisements

One thought on “Meie 1.advent

  1. Kusjuures mulle just ei meeldi jõulud, jaanid, sõbrapäev jne. Või noh, ei meeldi, on ilmselt liialdus, aga ma ei oota neid. Sellised kohustuslikus laadis pühad, mis tuleb üle elada 😀 Mulle meeldib hoopis rohkem, et tehakse pereringis või lähimate tuttavatega täiesti suvalisel ajal midagi koos, mis samas ei kohusta millekski. Sel aastal võtsime plaani, et kingitused tehakse ainult oma lastele, sest muidu on see, et midagi peab ju ostma, aga kuna kõikidel on kodus asjade üleküllus, siis selliseid kinke ju pole tegelikult vaja. Mul on enda lastegagi raske, sest asju on tõesti palju rohkem, kui neid olema peaks. Kuna elame nüüd täitsa oma kodus ja oma majas, siis sel aastal ilmselt toome kuuse ka (korterisse pole kunagi toonud, sest oleme jõuludel alati ära olnud). Samuti ei ole meil pakkide saamisel luuletuste lugemist, vaid lapsed, kes lugeda oskavad, need võtavad järjest kingid ja jagavad laiali. Ei meeldi see pakilunastamise komme. Peretraditsiooniks on saanud ühispildi tegemine, mida siis vanaema saadab jõulukaardi asemel e-mailidega tuttavatele. Pea iga aasta on see pilt natukene muutunud, kes juurde sündinud, kes rase jne 🙂

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s