Lasteaed-mured ja rõõmud

Augusti lõpus hakkas Dargo juba lasteaias käima. Proovipäevad kulgesid üsna ladusalt, sest olin koos temaga ja talle oli kõik nii uus ja huvitav. Nii, kui tema kõrvalt kadusin, algasid probleemid. Kõik need poolikud päevad, mis ta lasteaias oli, suutis ta ainult jonnida, kasvatajad ei tulnud ka just rõõmsa näoga pärast vastu. 😀 Tegelikult oligi see kõik alguse asi, seal jonniti lausa kooris, kui üks pihta hakkas, olid teised kohe järgi. Minu pojal seisnes siis suurem probleem selles, kui keelati. Ta on hirmus rahmeldaja, jookseks ühe asja juurest teise juurde, tal on raske ühele tegevusele pidama jääda. Ja nii need erimeelsused ja jonnihood tekkisid. Lisaks juba selle vähese aja jooksul oleme haigena kodus istunud kokku üle kuu aja. Peale esimest sügisest haigust aeda naastes, ta ainult rippus mu küljes, no ei saanud ära minna. Vahepeal oli allaandmise tunne, aga läksime vapralt edasi ja üldse ei kahetse ka.

Nüüd äsja sai Dargo köhast-nohust-palavikust võitu, kolmapäeval läks lasteaeda, arvasin, et esimesel päeval peale pikka pausi teda lõunaunne ei jäta. Aga suur üllatus oli küll. Läksime kenasti rühma uksest sisse, tervitati soojalt, sest ammu poldud nähtud ja Dargo tahtis lausa üleriietes mängima joosta. 😀 Seega nüüdseks kolmel päeval pole tal lasteaeda jõudes minust sooja ega külma. Hommikul ärkab kenasti koos minu äratusega, kuigi loodan ikka, et magab veidi kauem, et saan enne omad toimetused tehtud. Oleks see siis vaid lasteaia päevadel nii, ka nädalavahetusel ei lasta kaua põõnata. Mis teha, ehk ajapikku uni magusam ja ei ärka kell kuus või lausa enne kuute.

Eriti suur rõõm on mul selle üle, et ta käib kenasti potil nii aias, kui kodus. Päris mähkmevaba veel ei ole, aga aega on.
Täna pidi lasteaias vestlema pisikestega logopeed, et kõnearengust sotti saada. Mind väga huvitab sealne tagasiside, sest Dargo lausetega ei suhtle, aga sõnu ütleb. No olgu, paarisõnalised laused siiski on, näiteks “ei saa õue” “ei taha”. Vot nii on lood, siinpool sood.
Natukene pildimaterjali ka, paremaid kahjuks ei ole, sest telefonikaamera ei tee just 5+ kvaliteediga pilte.

 

Kuidas teie lastel koolis/lasteaias läheb? 🙂

Lugemiseni,
Deini

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s