Beebi toitumisest

Tänu sellele tohutule beebibuumile, mis minus üksjagu kadedust tekitab, mõtlesin ka sõna sekka öelda. Nimelt siis beebi toitumise kohapealt. Hetkel jälgin vist liiga palju blogisid, kus on beebi alles perre sündinud või, kes pisikest ootamas. Juhtusin lugema Anu sissekannet SIIN, meenutan veidi aega, kui Dargo oli alles väga väike ning, kuidas ja millal tema lisatoitu saama hakkas.

Olles sel ajal väga kogenematu ja teadmisi, kui selliseid mul nappis, talitasin suuremjaolt oma ema õpetussõnade järgi. Arvestatav oli ka perearsti arvamus, sest tema on meie pere jaoks olnud väga usaldusväärne. Nii palju, kui sel ajal beebide toitumise kohta lugesin, sain sotti, et kuni kuuenda elukuuni võib laps toituda puhtalt rinnapiimast, või kui seda ei jätku, siis jätkupiimasegust. Mina alustasin järkjärgult poepüreede proovimisega siis, kui Dargo oli kohe saamas 4-kuuseks. Ma ei tea, kuhu mul kiire oli, aga no nii hirmsasti tahtsin proovida. Võttis päris hästi vastu ja siiani pole n-ö kõrvalmõjusid seetõttu olnud. 😃 Tulevikus, kui saan olla ema teisele lapsele, olen ehk hoopis teisiti meelestatud ja seni, kuni vajadust pole, ei hakka ka lisatoitu andma. Tegelikult on igalpool infot nii palju, et on raske aru saada, kuidas täpselt õigem on. Poes müüakse püreesid juba alates 4.elukuust, arstid soovitavad lisatoiduga alustada 6.elukuust. Mõnede allikate kohaselt on täitsa okei, kui laps saab lausa aastani AINULT rinnapiima. Seda ma ausalt öeldes ette ei kujutaks. Minul kadus vaikselt 5.elukuul rinnapiim ära ja tegelikult juba enne seda oli näha, et poeg ei saanud sellest enam kõhtu täis. Mulle endale jäi mulje, et piim ei olnud nii rammus kui varem, tuli seda ka vähem, kui vaja oli.

Dargol oli juba enne aastat tekkinud rauapuudus, tõenäoliselt sellest, et ta sai juba paar kuud tavalist poepiima. Räägitakse, et lihatooteid ei ole soovitatav üldse enne aastat anda, aga meie perearst seda rauapuuduse tõttu soovitas. Kuigi ta sai lihatooteid, üldse sõi ta palju kodutoitu, ehk püreemajandust mõnda aega polnud. Tänu rauapuudusele alustasin uuesti jätkupiimasegu andmist ja mõne aja pärast oli rauatase normis.

Üldiselt tahan selle pika tekstiga öelda, et pole mõtet kellegi teise, eriti ema tegevusi kritiseerida. Sellest ei sünni midagi head, inimestel on erinevad arusaamad. Tihti soovitakse vaid heatahtlikult nõu anda, aga emmed on väga küünilised ja võtavad seda kui süüdistust. Omad kogemused sellega juba käes.
Pildike Dargost, 4-kuune.

wp_20150312_007

Millal alustasite teie lisatoidu andmisega beebile?

Lugemiseni,
Deini

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s