Miski painab mind

Ühel päeval ma lihtsalt nutsin, pisarad jooksid oma poega vaadates. Tunded keevad viimasel ajal nii tihti üle, ma tunnen, et ma pole oma pojale piisavalt hea ema. Ma pingutan, õpin iga päevaga midagi uut, aga sellest justkui ei piisa. Ma tean, mis on õige ja mis vale, kuid ma ise ei lase endal õigesti käituda.
Mis minuga toimub, ma ei tea, miks ma vahel karjun oma lapse peale, miks ma muutun närviliseks, kui laps ei jää õigel ajal magama. Miks,miks, miks? Koguaeg tiirlevad küsimused peas. Mida hakkan ma siis peale, kui kooli tõttu tekib veel suurem pinge?
Olgugi, et poja läheb siis lasteaeda, aga pean arvestama, et ta on ikkagi rohkem kodus.
Kas ma tõesti pole võimeline olema hea ema?  😦 Raske on neid tundeid sõnadesse panna.

2015 a 022

On teil olnud midagi sarnast? Mida olete ette võtnud?

Lugemiseni,
Deini

Advertisements

4 thoughts on “Miski painab mind

  1. Ojaa, need tunded valdavad vist igat lapsevanemat aeg-ajalt. Ka mina tunnen tihti, et kõik kasvab ülepea. Olen oma kahe pisikese lapsega päevast päeva koos( mõlemad on kodused lapsed). Mees on heal juhul ühe kuu jooksul 7 päeva kodus. Igatsus mehe järele, nääklused, pättust tegevad lapsed- vahel ma ka mõtlen, et ei jõua enam. Kuid sunnin end mõttes rahunema ja see aitab hästi. Sest ega tegelikult lapsed pole ju milleski süüdi, et nende peale peaks karjuma. Mõistavad nad ka siis, kui nendega normaalsel toonil rääkida.
    Mul aitab vahel seegi, kui saan kusagile üksi kasvõi korraks sõita, olgu selleks siis kasvõi 5km autoga. Krutin muusika kõvaks ja nii ma oma patareid laetud saangi. :D, mis teha, kui pole enam sõbrannasid, kellega klaasikese veini võtta ja oma muresid kurta. 🙂

    Pea püsti! See on vaid pisike mõõn ja teadagi, igale mõõnale järgneb tõus. 🙂

    Liked by 1 person

  2. Tegelikult Deini on need täiesti loomulikud tunded ja emotsioonid. Tavaliselt on emad lapsega, eriti väikse beebiga kodus olled rohkem ja enam stressis, kui isad. Isad käivad tööl, et peret ülal pidada, emad aga on lastega kodus. Teinekord lihtsalt ütlevadki närvid üles, sest lapsed nutavad väga tihti, teinekord ei taha korralikult süüa ja aina töinavad, õhtuti ei jää magama, sest kas on 1 või teine probleem või kolmas lahendus – polegi probleemi: lihtsalt nutavad, sest ei soovi magama minna. Samuti võivad häirivaks olla erinevad välised tegurid: koera haukumine naabermajas, kellegi karjumine õues või lihtsalt tavaline segamine näiteks koera või kassi poolt, isegi telekas ja raadio, kust võib-olla loetakse just ette uudist, mis sind väga häirib. Seega ära muretse, et oleksid halb ema. Seda sa kindlasti ei ole! Lihtsalt pead leidma aega ka enda jaoks: kui laps magab, maga ka ise või tee midagi, mis sulle väga meeldib. Unusta kõik ümberkaudne ära. Ja ära muretse! Sellised tunded ja emotsioonid, et oled niru ema, vaevab suuremalt jaolt enamus emasid, aga see läheb üle. Üks hetk on põrgu, teine hetk on aga kui seitsmes taevas 🙂

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s