Isadusest

Esialgu mõtlesin panna kirja oma mõtted elatise teemadel, aga kuna nii mõnigi blogija on mu mõtted juba kirja pannud, ei näe ma mõtet üle kordamisel. Näiteks Mallukas kirjutas sellest SIIN. Nimelt sattusin vaidlusesse ühe kaasblogijaga, kes avaldas oma seisukoha ühes oma postituses. Ta keeldus kategooriliselt tunnistamast, et elatise nõudmisel on palju erinevaid põhjuseid ja kõigil ei lähe see kokkulepete saavutamine lapse isaga nii valutult. Kommentaariumis sai sellest nii palju juba räägitud, et põhimõtteliselt seal minu arvamust kõigest ongi. Lühidalt arvan ma, et kui lapse isa hoiab lapsest pahatahtlikult eemale, on elatise nõudmine igati õigustatud. Kui lapse isa tahaks lapsega olla, siis pole naisel mingit õigust elatist nõuda, pange tähele, nõuda. Ja sinna vahele mahub veel igasugu teisi variante.
Aga jah, ma ei tulnud siia elatisest kirjutama vaid isadusest.

Muide, ka mina pole saanud oma bioloogilist isa tundma õppida. Vahel mõtlen, vaatan ühiseid pilte ja pisar tuleb silma, miks ta ei võinud oma lastele võimalust anda? Ta otsustas lahkuda, mõtlemata oma sirguvatele lastele(teda ei ole elavate kirjas). Olin siis vaid 3-aastane, minu vend vastsündinu..
See eest on meil olemas kasuisa, tema on oma isarolli täitnud hoole ja armastusega ja olen selle eest südamest tänulik. Peaaegu terve meie elu on ta olnud meie kõrval, vähemalt nii palju, kui mäletame.

Kuidas on lood minu lapse isaga?
Eks neid lugusid ole erinevaid, aga meie oma on kurvem. Hoolimata sellest, et issikene elab kiviviske kaugusel, pole tal lapse vastu mingit huvi. Mida rohkem sellele mõtlen, seda kurvem see on. Ma tean, et suhet kui sellist ei saa enam kunagi olema, aga lootus on siiski, et mees võtab aru pähe ja ehk tuleb talle laps meelde. Pikemalt olen kõigest kirjutanud selles postituses ja ka selles siin. Kõik see võtab kokku juhtunu aastate jooksul. See on kaua kestnud ja ei tea, millal see õnnelik lõpp saabub.
Üks armas pildike ka pisikesest Dargost, kurva jutu leevenduseks. 🙂
pidu-pidu 2014 003
Lootus sureb viimasena.
Ootan teie(üksikemade, üksikisade) lugusid minu blogi fb lehele või siia kommentaariumisse.
Mida saaksin veel ette võtta, et midagi parandada?

Lugemiseni,
Deini

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s