Lapsega vanemate õlul

Pealkiri on lause, millega ma kohe üldse nõustuda ei taha. Varem mõtlesin pidevalt, et tahaks elada juba oma elu, toimetada enda moodi, enda palgaga jne. Palju mainitakse mulle, et “Kavatsedki jääda vanemate juurde?” Siis pean ma seletama pikalt ja laialt, miks ma üldse siin elan. Ma pole kohustatud seletusi jagama, kuid ma tahan.

Kindlasti ei mõtle ma kunagi sellele, et mul on mugavam elada ema, isa juures, ei pea teenima jne. Põhimõtteliselt olen ma siin ju olude sunnil, korterit mul pole, tööd teha ei saa, kool vaja lõpetada.  Ah, ja siis on mõned ajugeeniused, kellele hoolimata seletamisest ei jõua kohale minu olukord. Mu vanemad isegi ei taha, et ma lapsega ära läheksin, nad on nii harjunud. Mul on muidugi hea meel, sest ma ei pea tundma süümepiinu, kuigi vahel seda ette tuleb.

Teine asi on muidugi see, kui mul oleks poisssõber, siis elaks tõenäoliselt koos temaga. Aga no seda pole ja üksi ei saaks ma kuidagi toime tulla. Emapalk lõppeb ka üsna varsti.
Mida ma öelda tahan, on see, et kuigi ma unistan oma kodust, siis ma ei mõtle sellele nii pingsalt ja naudin seda aega, kus vanemad on minu kõrval, mulle toeks ja abiks. 🙂
Need kitsipunnid, kelle arvates on imelik, et koos lapsega emme, issi katuse all elan, pange end minu olukorda-üksikema 1,4-aastase pojaga, kes veel lasteaias ei käi. Mismoodi teie toimiksite?
Avaldage arvamust!

Olen oma eluga rahul. 😉
Täna tegime pojaga üle pika aja hommikuse jalutuskäigu. Nii mõnus oli.

12899868_1029468813778364_836838687_n

 

Advertisements

4 thoughts on “Lapsega vanemate õlul

 1. Mina leian, et see pole imelik. Sa oled alles noor, kool pooleli ja väike laps ja vajad siiski abi. Nagu aru saada siis su lapse isa just maksmisega eriti ei tegele aga raha sul kulub ju lapsele ikka.
  Kui ruumi on ja sinu vanemad tahavad sulle toeks olla siis ära kiirusta.

  Ma elasin 2 aastat vanematega aga maksin osa komunaale + toit paar korda nädalaa ja kõik lapse kulutused ja enda. Siis inimesed vaatasid ka viltu, et endal laps ja vanemate turjal kuigi vanematel 5 tuba 2 kahekesti. Ma ei viitsinud isegi seletada lõpuks, et ma üürin põhimõtteliselt sama moodi nagu eraldi eladea üüriks.

  Meeldib

  1. Kahjuks see nii ongi. 😕 Lapse “isa” on tõesti paras mölakas. Ütleme ausalt.
   Minul pole isegi seda võimalust, et neile kulutusi maksta. 😕 Eks see lapse tulek oli ka nii ootamatu ja alaealisena veeel on mu vanematel lausa kohustus mu eest hoolt kanda. Minu ema veel mu lapse eestkostja. Mis ei vähenda muidugi minu vastutust. 😊

   Meeldib

 2. Lihtne on kritiseerida teist 😕
  Paraku ûksinda mingit korterit ûürida, syya osta, makse maksta ja riided selga muretseda ning seda emapalga vôi lihtsalt miinimumi eest ei ole vôimalik. Ma imetlen neid, kes korterit ûûrivad- peab ikka hea rahakott olema!
  Ja kui su vanemad on môistlikud ja toetavad, loomulikult elage seal! Ainuôige otsus!

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s