“Käin korra poes”

Taas on päevakorda tõusnud teema laste autosse jätmisest. Emmede põhjendused “Laps magab”, “Liiga külm on”, “Käin ainult paar minutit”, “Autos pole soe” ja nii edasi. Vahel tekib tunne, et seal ülemistes okstes on midagi väga korrast ära või emal ongi lihtsalt oma lapsest täiesti savi.

Okei, tunnistan, et olen ise ka paaril korral jätnud Dargo autosse. Seda seetõttu, et poja jäi seal magama, aga meie otsustasime juba eelnevalt sööma minna. Siis käisin ka nagu kanaema iga natukese aja tagant teda vaatamas, et ega juhuslikult ärganud pole. Õnneks seisev auto talle pinget ei paku ja ärkab suht kiiresti. Siis sai koos meiega sööma tulla. 🙂 Ja auto suht akna all ka, et nägime teda autost. Samuti pole kunagi veel juhtunud olema suvi, mil auto seest kuumaks võiks minna.
Aga no kuskile poodi minnes, teadmata, kui kaua võin järjekorras passida, ei jätaks last elusees sinna. Vahet pole, mis ilmastikuolud parasjagu on. Juba see mõte, et mu pisike võib seal üksi nutta ja hirmu tunda, tekitab judinaid.

Lihtsalt, iga kord kui mõnd sellist juhtumit lugema satun, virutaks sel samal hetkel tollele vanemale vastu vahtimist. Rusikad iseenesest kohe sügelevad, muidu pole ma sugugi vägivaldne inimene.  MA EI SALLI SILMAOTSASTKI TEID, KES TE JÄTATE OMA LAPSED PALAVAL SUVEPÄEVAL AUTOSSE ÜKSI! TEID, KES TE LÄHETE POODI ŠOPPAMA, TUUES VABANDUSEKS, ET LAPS MAGAB VÕI ON TÜLIKS! MA EI HAKKA KUNAGI NEID PÕHJUSEID MÕISTMA.
Viimase juhtumi puhul kukkus väiksem autos olev laps lausa turvatoolist välja. Kuidas see veel juhtuda sai? Teades, et sa lähed ära, jätad veel lapse lahtiselt autosse. :/ Kohutav! Huvitav, millal sellised lapsevanemad ükskord karistatud saavad. Siis, kui nende laps seetõttu sureb. Ja siis ka ainult mingi rahatrahv või tingimisi.

color baby in car Rp15000-280x280

DeiniS

Advertisements

4 thoughts on ““Käin korra poes”

 1. Minul jääb ka selline käitumine mõistmatuks, tänapäeval olemas ju isofix alustega turvahällid, pole mingi raskus last selle turvahälliga kaasa võtta ja hiljem saab kiirelt autosse tagasi panna. Eks ma saan aru, raske (kaalult) vb, aga veel hullem on see, mis temaga seal autos juhtuda võib.

  Meeldib

 2. Ma ei poolda ka laste üksinda autosse jätmist, kuid see postitus on natuke silmakirjalik. Selline emade mahategemine, kuid nagu kirjutadki, siis oled seda ise ka teinud…

  Meeldib

  1. Kus on siin silmakirjalikkus? Põhjenda palun.
   Üks asi on jätta laps pideva kontrolli all autosse natukeseks, teine asi minna hoolimatult tundideks šoppama, jätta turvatoolis laps lahtiselt või üldse päikse kätte.
   See pole emade maha tegemine vaid karm tõde.

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s