Kui kriitikat ei kannata

Ma olen vist oma lühikese blogimisaja jooksul kahel korral võtnud sõna sõprussuhete teemal. Mulle läks väga hinge see, kui sain lapse ja minuga ei suheldud enam. Muidugi olen endiselt seisukohal, et see tõeline sõber/sõbranna oleks jäänud hoolimata beebi tulekust, siiski minu kõrvale. Oleme juba piisavas vanuses, et neid teemasid mõista. See selleks. Ma ei tulnud siia seekord halama…

Hoolimata nendest tagasilöökidest, olen suutnud kuulata, mõista, minust ehk kogenumaid inimesi. Siinkohal peangi tänama teid, sest olete avanud mu silmad. Pole mõtet hoida kinni inimestest, kes läksid omal valikul.

Alles hiljuti trehvasin üht oma endise kooli armsat õpetajat, kellega nii mööda minnes väike vestlus tekkis. Ka tema seletas ja kinnitas mulle, et vanad lähevad, uued tulevad. Ma olen küll inimene, kes kiindub kiiresti, kuid mitte ükski teist vist ei kujuta ette, millise muutuse olen tänu teile läbi teinud. Sisemiselt mõtlen siis.

Mõni aeg tagasi ei kannatanud ma mingit kriitikat, püüdsin end igal võimalusel õigustada ja tõsimeeli arvasin, et see minu arvamus on ainuõige. Teatud teemade puhul see siiski kehtib, sest seisukohad on kõigil erinevad. Äsja suutsin lõpetada suhtlemise neiuga, kes minu ellu igapäevaselt liigselt negatiivsust tõi ja loodan, et ka see muudab minu elu paremaks. Ma tean, et tegin sellega võib-olla natuke liiga, kuid kuskilt peab alustama ja, kui seletustest, mida kümneid kordi andnud olen, välja ei tehta, ei tule suhtlemisest midagi välja ka.

Tean, et tugevaks on mind muutnud ka need vastikud probleemid lapse isaga, sealt see kõik vist alguse saanud ongi.  Need, ma olen kindel, ei lõppe veel nii pea.
Elu tuleb elada ja probleemidest üle olla. Päev korraga ja kõik laabub. 🙂
tumblr_mb17kguLrZ1qfdwsio1_500

Emotsioone on nii palju, raske on neid sõnadesse panna.
Sel korral emotsioonidest aitab. 😀
Lugemiseni!

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s