Millal on õige aeg?

Kuna mina olen selline vastik vaidleja tüüp, siis seekord tekkis sõbrannaga vaidlus pikendatavate voodite teemal. Millal on õige või sobiv hetk panna laps n-ö suurte laste voodisse? Kas me teeme seda enda vajadusest see osta või lähtudes lapse vajadustest. Näiteks sellest, et lapsel on oma praeguses voodis kitsas ja ebamugav. Aga kuidas sellest aru saada? Lugesin kuskilt, et voodis peaks olema mõlemal pool vähemalt 20cm vaba ruumi. Ma ei tea, kas see paika peab, kuid tundub üsna loogiline. Samas, ei ole raske märgata, kui laps end voodis mugavalt ei tunne.
Kui pikad teie lapsed on näiteks 1,4-aastaselt olnud? Minu poeg on hetkel 80cm ja mahub oma voodisse veel ideaalselt ära. Loomulikult on voodeid erinevates suurustes ka.

Oma seisukohalt võttes, ei paneks ma oma last enne kahte aastat pikendatavasse voodisse. Ma kardan, et ta võib sealt alla kukkuda, kui öösel end kuidagi keerab. Võrevoodis on ta pidevalt hommikuks hoopis teises otsas, kuhu mina teda õhtul ei pannud. Teada on ju see, et neil suurte laste vooditel on ainult pea pool kõrgemad ääred. Väike laps ei kontrolli öösel, kuidas ja kuhu keerab. Ma ei tea, kas see on ainult minu paranoia või ühineb keegi veel selle seisukohaga?
Eriti hull oleks veel see, kui lapsel oleks oma tuba ja ma ei saaks vajadusel koheselt reageerida alla kukkumise korral.

Nii mõnigi lapsevanem otsustab suure voodi kasuks juba siis, kui laps on aastane. Tihti ka selle tõttu, et perre on sündimas teine pisike, lastel on väike vanusevahe ja seistakse dilemma ees, kas osta teine võrevoodi või kohe suurem. Kui mina peaks sellises olukorras olema, otsustaks mina ka vist suurema kasuks, et vältida lisakulutusi. Olgem ausad,laste asjad on kallid. Seda muidugi juhul, kui laps oskab voodist ise välja ronida, siis paneks ka lapse voodi enda oma kõrvale. Ega mul valikut poleks ka, sest praegune elukoht lihtsalt ei võimalda muudmoodi, ruumipuudus on.

Mulle jääb vahel mulje, eriti just noortest emadest rääkides, et kiirustatakse liialt. Maimuke võib-olla ei vajagi nii vara uut voodit, aga vanema soov see osta on lihtsalt nii suur.
Ausalt tunnistades, on minulgi nii mõndagi ostetud, mida laps hädasti ei vaja, kuid lootuses, et äkki meeldib ja leiab kasutust, ei saanud poodi ka jätta.
Sooviks ka teie arvamust. Mis vanuses paneks või panite teie oma lapse suuremasse voodisse? 🙂
image

Dargol vist voodis ruumist puudu ei tule. 🙂

Lugemiseni,
Deini

DeiniS

Advertisements

8 thoughts on “Millal on õige aeg?

 1. Tüdruk kolis pikendatavasse veidi enne kaheseks saamist. Keeldus täielikult võrevoodis magamisest ja nii see otsus sündis. Poiss kolis aastaselt. Samamoodi streikis oma beebivoodi vastu ja eelistas lõunauned magada õe voodis.

  Liked by 1 person

 2. Minu poiss kolis ca aastaselt ümber. Meil oli tavaline voodi juba olemas ja tahtsin selle meie magamistoas seina äärde panna lihtsalt, et kaisukad(tal on miljon pehmet looma) peale ja saab seal mängida ja harjuda.. tema aga võttis kaisuka kaissu ja ronis sinna ise magama. Seega saigi siis hoopis võrevoodi ära võetud ja tavaline voodi pandud. Voodil külgi ei ole aga on meie voodi ja seina vahele pandud ning magab seal ilusti juba üle aasta.

  Liked by 1 person

 3. Voodis magamise vanusest midagi rääkida ei oska, aga tean, et tegelikult ajul on selline funktsioon , et öösel läbi une avanevad inimese silmad automaatselt kontrollimaks ja kaitsmaks end voodist väljakukkumiste vastu (vist oli siis kui vajadus end pöörata) ning seetõttu liigutatakse ka läbi une kehajäsemeid ruumi kontrollimiseks.. Muidu mäletan seda, et kui olin kahe/kolmene ja iseseisvalt liikuv, siis võeti esialgu lihtsalt ühelt laiuse servalt võrepulgad ära (teisel pool oli niikuinii sein) ja kuni nelja (?)aastaseks saamiseni magasin nii, sest värvitud oli see voodi valgeks ja võrede ees olid pehmed mänguloomad ja voodi nägi armas välja, uus voodi tuli siis, kui enam pikkuselt võrevoodi ei mahtunud ning mäletan et ma väga õnnelik selle üle küll ei olnud 😀

  Liked by 1 person

  1. Ja see funktsioon on juba pisikesel ka siis välja arenenud? Kui nii siis väga hea, kuid hirm on ikka.
   Mina olen oma lapsel ka võrekal pulgad eemaldanud, et hommikul ärgates ise välja ronida saaks ja see on tõesti hea lahendus seniks, kuni laps suurema voodi jaoks valmis. 😊
   Mis sulle siis suurema voodi juures ei meeldinud? 😃

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s