Kuskil peab kõik koos olema

Kuna ma olen siin saanud mitmelt poolt erinevaid soovitusi, ajakirju, raamatuid, siis otsustasin veidi koondada. Koondada siia kõik, mille järgi kavatsen elama hakata, kuidas on olla minumoodi tervislik. Ehk jõuan kunagi sinnamaani, et tellin endale toitumis-ja treeningkava, kuid seni pean enda nupuga mõtlema. Kuna ma pole spetsialist sel alal, loodan, et mõistate, kui teen aegajalt vigu, palun siis mitte sõimata. Soovitused on alati teretulnud.
Mida olulist olen välja korjanud? Killuke siin postituses ja järgmises räägin valkudest, rasvadest ning süsivesikutest.
Oluline on kõiki rasvu toidust mitte elimineerida. Oomega-3 rasvhapped on kasulikud. Kaalu langetamine vaid kaloreid piirates ja neid treeninguga kulutades on mõttetu. Erinevatest toiduainetest saadavad kalorid ei ole samaväärsed. NÄLGIMINE JA TOIDUKORDADE VAHELE JÄTMINE EI LANGETA KAALU!
Tervislikud dieedid
1. Küllastatud rasvade ja transrasvade(loomsed toiduained, margariinid, enamus kooke ja küpsiseid)asendamine mittehüdrogeenitud küllastamata rasvhapetega(taimsed rafineerimata õlid, seemned ja pähklid). Mainin ära, et sea, kala-ja kanaliha ei kavatse ma oma menüüst eemaldada. Toitudes aga praegu ja edaspidi kasutab meie pere taimseid rafineerimata õlisid.
2. Oomega-3 rasvhapete tarbimise suurendamine(kala, kalaõlilisandid või seemned).
3. Puuviljade, köögiviljade, pähklite ja täisteraviljatoodete rohke tarbimine koos rafineeritud teraviljatoodete vähese tarbimisega.
TERVISLIK KAALU LANGETAMINE
Lähenemine peab olema kompleksne, kogu elustiil koos toitumisega peab olema tervislik ning eriti olulised on süsivesikud. Samuti on oluline tasakaalustada rasvad, süüa piisavas koguses kõrgkvaliteedilist valku ning mis eriti tähtis, suurendada köögiviljade tarbimist. VÄHENDADA STRESSI! Vaevlesin selle käes ise mitmeid kuid ja eks see oli ka üks kaalu tõusu põhjustest.
Lõpetuseks,minu normaalkaal võib olla 47-63kg vahel ning alakaal on umbes 45kg. Sellistesse äärmustesse ma kindlasti ei lange, kuid 50-kilogrammini oleks ju täitsa tore jõuda. 🙂
Ehk sain selle infoga kellelegi kasuks olla.
Üks motiveeriv pildike.
image

Jälle lugemiseni,
Deini

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s