Pole kuulnud,pole võimalik.

Ei suuda kohe suud kinni hoida ja pean oma mõtted kirja panema. Suva see, mida keegi arvab, või kas hüpatakse kõri kallale või mitte. Meil siiski sõnavabadus. Lisaks siis võtan siin kokku ka Paides käigu, mida ma peaaegu, et kahetsen juba.

Kõigepealt alustan asja tuumast. Nimelt käisin eelmine esmaspäev Paides ja olin seal kaks ööd. Laps sõitis esimest korda bussiga, edasi tagasi, minnes magas terve tee. Tagasi tulles aga kisas bussis, mida ma kõige rohkem kartsin ka. Ei meeldinud talle mitte miski ja sellest hetkest mu laps muutus, nagu polekski minu laps. Seda siis tänase päevani. Ta ei söö õieti, selle võin ajada hammaste kaela, ta ei maga enam korralikult, väga vähe ja ei saa oma und täis. Käib ja jonnib pidevalt, tegelen ma temaga või mitte, midagi talle ei kõlba. Ta karjub nagu metslane, meelega, teeb kõike meelega, hoolimata keelamisest. Miks ma tean, et meelega? Kui ma teda keelan, naerab ta mulle otse näkku, endal käsi sirutatud asja poole, mida võtta ei tohiks. Kindlasti on lapsel neid tegusid tehes hoopis muu mõte, aga mina emana ei oska arvata, mis mõtted need on. Seletasin seda ka oma sõbrannale, et lapsel vist stress seal käigust. Liiga palju emotsioone, millega Dargo toime ei tule. Me ei käi just eriti tihti kuskil kaugel ööbimas, tavaliselt viibime vaid päevasel ajal külas. Ma arvan, et iga ema, eelkõige väikelapse ema, peaks aru saama, et uued ja võõrad olukorrad mõjutavad lapsi. Kahjuks aga sõbranna sellest aru ei saanud ja pidas seda puhtaks lolluseks. Tema nägi seda nii, et nemad, nende kodu oli nii halb minu arvates, et lapsele ei meeldinud ja nüüd siis poeg tujukas. Mina olla ka nii muutunud peale seal käimist, aga arvake ära miks? Sest ma julgen oma arvamuse välja öelda, ma julgen jagada soovitusi, oma isegi väikse kogemuse põhjal. Võin julgelt öelda, et laste arv, ei näita veel kogemust. Sõbranna puhul kehtibki lause “Pole kuulnud, pole võimalik”, sest kui ta peab sellist asja lolluseks, siis on see minu silmis rumal. Miks ma sellest kirjutan? Sest mulle meeldib oma seisukohti põhjendada ja lahti seletada, ma ei leia mingeid vabandusi, ütlen otse, mida arvan.

Mulle meeldis Paides tegelikult väga, sest Dargo sai enda ealistega mängida, nägi ära tüdrukbeebi :D, mina sain imikuga tegeleda ja sõbrannaga mõnusalt aega veeta. Kellegagi koos jalutada, sest enamjaolt teen ma seda alati üksi. Üle pika aja sain kodunt välja, näha teistsugust elu ja palju muud. Lihtsalt see, mis tuli peale seal käimist, oli mulle hoop. Küll ei tohi ma muretseda lapse pärast, siis jälle suhtlesin tema sõbrannadega rohkem, kui temaga ja takkatipuks olen loll ka. Nüüd sain südamelt ära ja jään ootama uut kirja, kus ma olen lapsik, et selle kõik blogis avaldasin. 🙂 Aga pole hullu, elan üle.

Lugemiseni,

Deini

Advertisements

4 thoughts on “Pole kuulnud,pole võimalik.

 1. Kusjuures minu lapsel on täpselt sama asi. Eriti kui käime külas, kus ta pole varem olnud. Eriti kipub ta väga jonn olema siis kui ta ärkab võõras kohas ja pole seda oma kodu lõhna ja tunnetust. Mina olen olukorra lahendanud nii, et tema mingi väike asi või tekk on siis kaasas, mis teha kohe stressi ei aja. Samas kui koju tagasi tuleme on jonni ka mitu päeva jutti. Eks see ole see kui palju ei käi kuskil. Mina olen hakanud nüüd tihedamalt külas käima ja laps ka harjub rohkem teiste inimeste ja olukordadega 🙂

  Meeldib

  1. Ma täitsa usun, et paljudel lastel on nii, kes pole väga võõras kohas olnud. Ega meil külas olles polnudki probleemi, tal olid isiklikud asjad olemas. Aga kaa just kodus hakkas see tramburai pihta. Neil, kes ise kogenud pole, ei saagi aru saama sellest. 😦

   Meeldib

   1. Kahjuks see nii on. Ka esimese kahe lapsega ei osanud ma üldse sellist asja kohata. Nüüd kolmanda ajal saan tunda kõike, mis varem minu jaoks võõras oli.
    Samas ei meeldi mulle ka väga inimesed, kes ei saa aru.

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s