Kui läheb paremaks, aga ei lähe kaa

Ma kohe ei saa seda endas hoida. Olen püüdnud küll peresiseseid eriti isiklikke asju hoida enda teada, aga no kurat, selline rongaisa peab ükskord saama oma karistuse.

Mainisin mõni aeg tagasi, et lapse isa otsustas alles aasta peale lapse sündi last toetama hakata. Seda ka kartuses, et hakkan elatist kohtu kaudu nõudma. Kui ta mulle helistas, leppisime kokku, et 200€ kuus on makstav summa. See oli temapoolne pakkumine ja mitte kuidagi minu poolt pealesurutud. Esimene makse toimus 15 november, täpselt lapse sünnipäeval-100€, teine makse novembri lõpus-100€, kolmas 17 detsember 100€ ning siis hakkas viilimine pihta. 31 detsember kandis ta kontole vaid 50€, seega ei pidanud ta juba teisel kuul kokkuleppest kinni. Mingit vabandust või selgitust ei olnud. Jaanuaris õnnestus mul õde kätte saada ja tema kaudu rongaisa. Seletas, et temal ka rasked ajad jne, arusaadav tegelikult, aga teada võiks ise anda, mitte et mina pean aru pärima. Eile 16 jaanuar võttis ta ise ühendust. Andis teada, et saab seekord ka ainult 50€ maksta. No kurat kaua need rasked ajad ikka kesta saavad, ise käib Soomes, väidetavalt hea palga peal tööl. Kui tegin juttu sellest, et tagantjärgi tuleb siis need maksmata 50€+50€ ka üle kanda, hakkas see tramburai pihta. Ei tema jumala eest ei maksa, olgu ma õnnelik, et nii paljugi saan, tema maksab nii palju kui saab ja kõik. Ilmselgelt ei ole mina sellise asjaga nõus ning puiklesin vastu, mingit kokkulepet me ei saavutanud. Tema sõnul pole tal poja jaoks millestki kahju, aga et MIND JA MU VANEMAID tema üleval pidama ei hakka. Kujutate ette? Milline ülbus. Tõenäoliselt enam temapoolset toetust oodata ei ole ning üsna pea saavad tema kartused teoks. Eile öösel ei saanud ta ka veel rahu, helistas ja sõimas seal telefoni otsas. Mõtles seal mingeid imeasju välja, et meie jätku TEDA rahule, et ei helistaks mingite võõrate numbrite pealt. 😀 Ähvardas veel, et hoopis tema läheb kohtusse sellise terroriseerimise eest. Kes keda terroriseerib?

Olen kindel, et üsna pea mu telefon jälle punane tema sõnumitest ja kõnedest, miks ma küll oma blogis temast räägin. :F Kujutate te ette, kuidas peaks ma siis hakkama saama, kui mul poleks mu vanemaid kõrval? Kui ma elaks lapsega üksi, ma ei tea kus. Emapalk pole ju ka lõputu, tööl käia ei saaks. Kurat kui tänulik ma olen, et mul on niii niii mõistev perekond ja lähituttavad.

mother-with-baby

Deini

Advertisements

9 thoughts on “Kui läheb paremaks, aga ei lähe kaa

 1. Ega seal ei olegi muud, kui elatis kohtu kaudu paika panna ning nõuda aasta tagasi ulatuvalt ka. Sedasi niisama need asjad ei lähegi paremaks. Parem kui kõik paberil määratult olemas.

  Meeldib

 2. Ära nüüd solvu, aga natuke rumal on tuua näiteks see, et ta töötab Soomes. Mitte, et ma kaitseks teda, aga lihtsalt ma ise kuulen absoluutselt iga kord lauset “ta töötab soomes-seega raha on”, aga see selleks.

  Kui ta ütleb, et ei pea sind ja su vanemaid ülal pidama, siis mis saab siis kui sa uue mehe leiad? Loobub maksmisest kuna ei pea seda teist meest üleval?
  Niipalju võin küll öelda, et need kes maksta ei taha hakkavadki leidma erinevaid vabandusi ja solvanguid. Kui sul ikka võimalik siis pane alimendid selga või siis tee kirjalik leping, et ta maksab lapsele ala nii ja niipalju kuus.
  Jõudu ja jaksu. Ma tean mis tähendab olla üksikema, seda ilma igasuguse toetuseta.

  Meeldib

  1. Ei solvu. Teate, tema ise oli see, kes rõhutas, et on nii hea palga peal ja tal ei ole lapse jaoks millestki kahju. Tänaseks on ta niikuinii maksmisest loobunud ja plaan ongi selle aasta jooksul alustada kohtuprotsessiga. Ma tean, et see tuleb raske, sest olen kindel, et kõigepealt ei kavatse ta end isaks tunnistadagi ja vaja on teha dna test. Tal on üldse omamoodi arusaam sellest kõigest ja eeldab, et teda ei saa ükski kohus kätte. Nüüd pidavat Norras tööl olema, sellega ka pikem teema.
   Aitäh, et arvamust avaldad. 🙂

   Meeldib

   1. No sellised need kehkendpüksid on. Väidavad, et lapse jaoks pole kahju, aga siiski koonerdavad.
    Minu kahe esimese lapse isa saatis nt mingi aeg kahele lapsele 30€ kuus ainult 😀
    Nüüd ta pole toetanud, mina ei küsi ja ei vaevu ka küsima. Alimente peale ei pane kuna tahan enda närve säästa 🙂 no ja muidugi ma tean, et ta ei maksaks ka mitte ning siis saaksid kõik mu peale vihaseks. Olen siiamaani hakkama saanud ja saan ka edaspidi. Praegune elukaaslane on toetav ja mõistev ning puudu pole millestki 🙂

    Kahju on muidugi kuidas isad oma lastega käituvad. Ega laps pole ju vanemate lolluses süüdi

    Meeldib

   2. Nii see tõesti on, meestel on ikka kuradi kummaline mõtlemine.
    30€ kuus on tõesti eriti naeruväärne.
    Minul on see rahanatuke juba sellepärast oluline, et mul pole teist meest kõrval ja pean elama vanemate katuse all.

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s