Kuidas see juhtus?

Kuna ma olen kõigest nii jupiti ja erinevates postitustes rääkinud, otsustasin, et teen teile nüüd kõik siin, ühes kohas selgeks. Kuidas, miks, millal jne.

Alustades aastast 2012391215_404512899607295_1106890264_n

Koolis läks mul üsna hästi, olin üle keskmise õpilane, või noh, sellel aastal oli mul tunnistusel natuke rohkem kolmesid, kui tahtnud oleksin. Üldiselt olin kukupai, kuni minu ellu tuli Alvar, mu lapse isa. Ei, koolis olin ikka edukas, isegi edukam kui enne, kuid kodune olukord muutus aina pingelisemaks. Hoidsin suhet saladuses, kohtusime salaja jne. Lõpuks kui külaelanikud märkasid ja aimasid, et midagi toimub, jõudis see ka minu vanemate kõrvu. Kodu õhkkond muutus veelgi pingelisemaks, kuid suhet ära ei keelatud. Loomulikult, iga vanem on hinges selle vastu, et teismeline tütar on loonud suhte endast 17 aastat vanema mehega. Aga keelamisega oleks tekkinud minus veel suurem trots ja salaja oleks see suhe ikka kestma jäänud. Nii seletas mulle mu ema, kes on ise nooruses sarnases olukorras olnud, vahe ainult selles, et teda ei olnud keegi keelamas. Nagu ikka, on suhte algus alati roosiline, õpitakse üksteist tundma ja üleüldse on põnev.

2013. aasta 971742_533482440043673_1206196997_n

koorusid välja need halvad omadused-alkohol ja sõbrad olid minust tähtsamal kohal, igast väiksemast arusaamatusest tekkis suur tüli, mille käigus ta mind maha jättis. Sellised olukorrad kordusid tihedalt, minu tunnetest ta ei hoolinud. Olin talle nagu nukk, keda võis muudkui ära visata ja tagasi võtta. Oleks ma siis sellest midagi õppinud, vastupidi, kasvasin veel rohkem tema külge, käisin ringi, roosad prillid peas. Ainult nii oskan ma seda seletada, kõik peale tema olid halvad. Kui palju püüdsid mu vanemad mind kaitsta, mina tegin selle asemel veel hullemaid tegusid. 2013. aasta suvi oli haripunkt mu vanemate jaoks, selle mehe pärast toimus kaklus mu vanemate ja Alvari sõprade vahel. Alvari arvates olin veel mina süüdi ja vandus, et vihkab mind. Tema puhul oli koguaeg nii, et üks õhtu solvas mind nii kuis jaksas ja järgmine hommik tegi näo, nagu midagi poleks olnud. Lauset “palun vabandust” ta ei tundnud. Aasta lõpp kujunes eriti õudsaks, ma jooksin kahel korral kodust ära, mind otsis politsei. Kuidas ma vihkan, et ma oma vanematele, eriti emale, nii palju valu põhjustasin.

2014 aasta.

Sellel aastal olin ma enda jaoks selgeks teinud, et nii see asi jätkuda ei saa. Ma hakkasin vastu ja otsustasin, et kui mingi probleem veel tekib, saab see suhe lõpu. Nii see juhtuski, kuid esimene kord ei õnnestunud, sest ta sooritas enesetapukatse ning mu süda läks jälle hellaks. Siiani imestan, kuidas saab üks 30ndates mees nii rumal olla. Kuigi ega mina targem polnud. Siis juhtus see, mida mu ema kartis ammu, ma jäin veebruaris lapseootele, aga ei teadnud sellest 4 kuud midagi. Teine katse suhe lõpetada, õnnestus. Kindlasti jääb õhku küsimus, kuidas ma neli kuud rasedusest aru ei saanud. Lihtne, ei olnud mingit iiveldamist, rääkimata kõhu kasvamisest ja lapse liigutustest. Üldiselt kulges rasedus valutult ja rõõmsalt, isegi ilmale toomine polnud nii raske, kui ette kujutasin. Novembris sündis mu poeg ja isegi siis ei soovinud Dargo isapoolne perekond õnne vms. Hiljem tulid lihtsalt kohutavalt solvavad sõnumid iga paari kuu tagant. Kooli ma pooleli ei jätnud, olin koduõppel.

2015 aasta.003

Ka see aasta ei alanud eriti roosiliselt, lisaks sellele, et nägin ränka vaeva õpingute ja lapsega kohanemisega, arvas mu õde, et jookseb samuti kodust ära. Tema puhul oli hullem see, et kadumiskuulutus jõudis ka meediasse. Kui temaga kontakti saime, ütles ta palju erinevaid kohti, kus ta on. Ise kahtlustasime, et ta on mu lapse isa juures, seal käis politsei kontrollimas, aga ei leidnud midagi. Hiljem selgus siiski, et ta oli Alvari juures. Kahjuks on ta seal siiani, mu oma õde läks mehe juurde, kes ei hooli oma lapsest ja solvas meid rängalt.

Hea selle aasta juures on olnud see, et lõpetasin poja kõrvalt põhikooli, minu kooli õpetajad olid tohutult vastutulelikud ja olen selle eest südamest tänulik. Eriti suure tänu võlgnen oma vanematele, kes aitasid mind kõige rohkem-hoidsid vajadusel last, võimaldasid mul aegajalt koolis käia ja põhikooli lõpetada. Teine üllatav asjaolu on see, et lapse isa asus oma last nüüd, aasta hiljem toetama. Seda ka sellepärast, et Soomes ei saa enam mustalt tööl olla ja tal on suur kartus, et nõuan kohtu kaudu elatusrahasid. Kokkuvõttes on aasta 2015 lõppenud hästi ja uus aasta võib alata.

Palun teid, noori tüdrukuid, teie vanemad püüavad teid ainult kaitsta! Võtke neid kuulda, kui vähegi võimalik.

Palju palju õnnestumisi uuel aastal!

Deini, 17 ja kasvatan 1,1-aastast last.

3 thoughts on “Kuidas see juhtus?

 1. Pean tõdema, et esmapilgul Sinu blogi silmates arvasin, et nüüd tuleb järjekordne pubeka hala. Siinkohal pean vabandama Su ees! Sa oled väga tubli, et kõige sellega hakkama oled saanud ja vähemalt mõistad, mida elus valesti tegid. Leian, et mitte kellelgi ei tohiks olla Sulle etteheiteid nö:”no kuidas Sa siis läksid sellise inimese juurde?! miks Sa ära ei tulnud?! miks Sa aborti ei teinud (kuigi neljandal kuul vist enam ei saagi? ma ei tea ausalt)?!”. Fakt on see, et armastus pimestab ja tean seda ka enda minevikku vaadates. Ei, mul pole last, aga ma olen õnnelik, et Sa võtsid vastutuse selle eest, mille olid juba loonud – pisikese inimelu ees. Teada on ju see, et väga palju pole valmis selle ees vastutust võtma ning peavad lihtsamaks loobuda.

  Soovin, et Su elu läheks edaspidi aina paremuse poole ja et Sinu õdegi aru saaks, et see mees ei vääri ühtegi naist enne kui ta ei oska eelkõige ennast austada, et nii teeb. See algab kõik ju iseendast – kui ei armasta ennast, kuidas Sa siis teisi armastada saad, eks? 🙂

  Ja tee pisikesele pai! 🙂

  Meeldib

  1. Mul on hea tunne, et nii positiivselt meelestatud oled. Ja jah, neljandal kuul ei saa enam aborti teha, arvan, et isegi kui oleks saanud, ma poleks suutnud.
   Ma kardan, et mu õde saab ka oma veast aru alles siis,kui on hilja. 😕

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s