Kellele vanaema, kellele vanavanaema

Nädalavahetusel võtsime üle pika aja ette sõidu Märjamaale. Saame seal käia paar korda aastas ja vaid ühe päeva. Tagasisõidud on hilisõhtuti ja koju jõudes oleme kõik rampväsinud. Sihtpunkte on alati kaks, ema sõbranna ja minu ning venna vanaema. Okei, päris alati ei käi kahes kohas, vahel jääb kummaski kohas käimata. Sellegipoolest on need käigud meeldejäävad ja rõõmsad, sest nii harva näeme üksteist. Seekord käisime vanaema 75.sünnipäeva tähistamas. Ausalt, meie pere ei istu vanaema juures telefonides facebook või messenger avatud. Sinna lähemegi nautima, istume koos laua ääres, sööme, räägime juttu. See on väga mõnus vaheldus igapäevasele elule, kus on pidevalt kiire ja igasugu tehnikavidinad on nina ees.

Te ei kujuta ette, kui oluline on meile see üks vanaema Õile, kes on alati nii tubli ja tragi, peab elama üksi metsade vahel, seltsiks vaid koer. Temal ei saa kunagi töö otsa ning olenemata ilmast, veedab ta ikka suurema osa ajast õues. Ta ei ole vanaema, kes istub tugitoolis ning koob sokki, kuid ometi on tema kodu tohutult hubane. Selline, nagu olema peab. Juba sellepärast väärtustame me teda, sest tema on ainsana olnud meie jaoks olemas, kõik need aastad. Üks vanaema ja vanaisa peale Õile on veel, kuid nemad ei väärigi vanavanemate nime, neid pole meie jaoks olemas olnud.

Dargo oli külas üllatavalt hea laps, otsustas isegi usinamalt kõndima hakata, nüüd kodus muudkui kõnnib ja kõnnib. Isu on millegipärast halb, tekitab muret lausa. Igaljuhul nädalavahetus oli sisustatud ja väga mõnus. Selleks aastaks on reisidega vist kõik. Fotode näol ka midagi.

Märjamaa 013

Märjamaa 014Märjamaa 022Märjamaa 042Märjamaa 035 Jah mu ema oskab ka vaipa kübaraks muuta. 😀

Lugemiseni,

Deini

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s